Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Jeníček bude frajer – dva bratři chystají český fantasy horor Úsvit

Celovečerní debut bratrů Jindřicha a Miroslava Vrágy přinese do českých luhů a hájů žánrovku, která v tuzemsku nemá obdoby. Komediální fantasy horor Úsvit odtajnil první teaser, ve kterém nechybí odkazy na klasické české pohádkové postavy. Na konci videa na diváky čeká překvapení. Jak v teaseru praví voiceover: „Jeníček je frajer!“ A nechybí mu motorovka, páska přes oko a walkman, kterým chtě nechtě odkazuje na Star Lorda ze Strážců galaxie. Podívejte se na video.

Úsvit nabídne nejenom kouzla a příšery, ale i popkulturní odkazy a nečekané zvraty. Těšit se podle tvůrců můžeme na zvrácený humor a akci, ke které často hraje trefně zvolená česká hudba. Mrtví se probudí znovu k životu a oko ukáže cestu namísto kompasu. Pohádky se zkrátka vrací ke svým zpola zapomenutým kořenům, z nichž by i otrlým bratrům Grimmovým běhal mráz po zádech.
Jeníček nevyšel ze střetu s ježibabou bez šrámu, jak nás přesvědčují pohádkáři. Zatímco svým dětem čteme lži o šťastném životě až do smrti, Jeníček přišel o sestru, ztratil oko a skončil za mřížemi v centrále organizace Úsvit. Ta má za úkol kouzelné bytosti lovit, někteří její členové jsou ale paradoxně krutější a nebezpečnější, než samotní vodníci nebo klekánice.

Bratři Vrágovi

„Vycházíme z klasických českých pohádkových a mýtických bytostí ovšem v hororovém a moderním pojetí,“ vysvětuje režisérské duo Vrágových. Mezi inspirace tvůrců patří Evil dead (původní trilogie), Die Hard, Deadpool, Kick-Ass, Cabin in the woods a Hellboy.
Bratři Vrágovi chtějí, podle svých slov, vnést do české kinematografie svěží vítr. Jak se jim to podaří posoudíme příští rok. Termín distribuční premiéry zatím není stanoven.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz © 2019

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast