Výjimeční: Trailer komediálního dramatu od režisérů Nedotknutelných (trailer)

Do kin vejde na konci listopadu komediální drama Výjimeční. Film od autorů francouzského megahitu Nedotknutelní (2011) bude ale ještě před distribuční premiérou k vidění na letošním 22. Festivalu francouského filmu. Hlavní role ve filmu vytvořili francouzská herecká star Vincent Cassel a Redy Kateba. Film natočila francouzská autorská dvojice Eric Toledano a Olivier Nakache. Film byl letos promítán jako zakončovací snímek na festivalu v Cannes.

Jedná se o sedmý společný počin režisérsko-scenáristické dvojice Erica Toledana a Oliviera Nakacheho. Jejich komedie Nedotknutelní (2011) okouzlila diváky po celém světě, ve Francii ji do této chvíle v návštěvnosti porazily jen 2 filmy (jedním z nich je Titanic), a letos vznikl americký remake s Bryanem Cranstonem v hlavní roli.

Bruno (Vincent Cassel) vede spolek pro autistické děti a dospívající, jejichž případy jsou tak komplikované, že je všude jinde odmítli. Jeho nejlepší přítel Malik (Reda Kateb) učí mladistvé ze sociálně slabých rodin, jak se o tyto děti starat.
Přes 20 let žijí Bruno a Malik ve světě lidí, s nimiž si společnost neví rady. Přesto je neopouští optimismus a smysl pro humor. Ať už jejich autistický klient podesáté zastaví pařížské metro ve špičce, nebo kvůli práci v podstatě nestíhají osobní život.
Bohužel hrozí, že bude Brunova organizace zrušena, jeho neotřelý přístup se totiž nelíbí každému. Brunovi a Malikovi tak nezbývá než přesvědčit úřady, že má jejich práce smysl.

Oba režiséři s Vincentem Casselem na place filmu Výjimeční (foto: Carol Betuel)

Aby ve Výjimečných dosáhli co největší autenticity, Toledano s Nakachem se na dva roky naplno ponořili do chodu organizací, o nichž film pojednává. Většina scén proto vychází ze situací, jak je autoři na vlastní kůži prožili. Postava Bruna je založená na jejich dlouholetém příteli, Stéphanovi Benhamou, který se staral o autistického člena Toledanovy rodiny. Snímek je unikátní i tím, že v něm kromě profesionálních herců vystupují také autističtí neherci. Fikce se tak prolíná s realitou, stejně jako se pláč mísí se smíchem a dramatické situace v terénu s chvilkami oddechu, lehkosti a optimismu.

Film do kin dorazí 28. listopadu v distribuci společnosti Bioscop.
Časy promítání na 22. Festivalu francouzského filmu se po zveřejnění programu dozvíte zde.

-red-
foto/video: Bioscop © 2019