Nepřehlédněte

Ženská na vrcholu má píseň od renomovaných tvůrců (klip)

Příští týden do kin dorazí nová romantická komedie režisérky Lenky Kny s Annou Polívkovou v hlavní roli. Film Ženská na vrcholu se odehrává na horách a po boku Polívkové se mimo jiné objeví i Martin Dejdar a Marek Němec. Nyní tvůrci zveřejnili hudební videoklip s originálním songem v podání dvojice zpěváků Basiková – Střihavka. Píseň se jmenuje Tohle není pláč a můžete si ji pustit na videu. Film vejde do kin 7. listopadu.

Hudbu k písni napsal Michal Pavlíček, který jak s Bárou Basikovou, tak s Kamilem Střihavkou spolupracuje dlouhodobě. „Jsme s Michalem tak zvláštně propojení. Fungujeme spolu snad už třicet let a on za tu dobu napsal řadu filmových melodií, které jsem nazpíval. Takže ani tady mě přemlouvat nemusel,“ vysvětlil Kamil Střihavka. „Film jsem sice ještě neviděl a kvůli koncertu se bohužel nedostanu ani na premiéru, ale už jen kvůli této písni, kterou otextoval Jan Sahara Hedl, a která mi přirostla k srdci, na něj se ženou určitě zajdeme,“ dodal. K filmům má totiž obecně velmi kladný vztah. „Jsem ten největší filmový fanoušek, já jsem se v kině i narodil! Bydleli jsme totiž s rodiči v kině, a když jsem byl malý, táta mi vždycky říkal: Ty jsi takovej kinográfek. Doma mám dneska na pět tisíc filmových titulů,“ dodal zpěvák.

Bára Basiková při natáčení ústřední písně filmu

To Bára Basiková zná i tvorbu režisérky filmu Ženská na vrcholu Lenky Kny. „Lenka točí hezké filmy, křehké, romantické, někdy s happy endem, a to je žánr, který dnes všichni potřebujeme. Tohle je laskavá komedie, nádherně obsazená, a takové filmy mě baví,“ svěřila se zpěvačka. I ona s autorem písně Michalem Pavlíčkem spolupracuje dlouhodobě. „Michal mě objevil už někdy v polovině osmdesátých let při koncertu naší kapely Precedens. Hned se mi ozval a od té doby spolu s přestávkami spolupracujeme dodnes. Známe se dobře, inspirujeme se, uznáváme se navzájem, je mezi námi absolutní důvěra. Nazpívala jsem s ním už řadu písní do filmů animovaných, kreslených i loutkových, do reklam, ale i scénickou muziku pro divadelní představení,“ řekla Basiková s tím, že za svůj životní vrchol považuje svoje děti. „Na vrcholu jsem se cítila vždycky, když jsem porodila některé ze svých dětí. Toho si v životě cením nejvíc,“ dodala.

V romantické zimní komedii, která kromě ústřední dvojice představí také například Janu Preissovou, Bolka Polívku nebo Janu Krausovou, zazní například také píseň Rusty Soul (zpívá Matěj Ruppert), nebo Happy Cake (zpívá Milly Honsová).

-red-
foto/video: Bioscop © 2019