Nepřehlédněte

První zrádce: Příběh muže, který navždy změnil mafii (trailer)

Nový film italského renomovaného režiséra Marka Bellocchiho Příběh zrádce byl letos představen v hlavní canneské soutěži. Snímek přináší příběh Tommase Buscetty (Pierfrancesco Favino). Jde o skutečného muže, který v osmdesátých letech minulého století zradil italskou mafiánskou organizaci Cosa Nostra. Podívejte se na český trailer.

Tvůrci strávili stovky hodin nad studiem archivů. Mluvili osobně s mnoha z mafiánských bosů i pěšáků, kteří do děje filmu zasahují. Klíčová scéna tzv. maxiprocesu se natáčela přímo v bunkru, který tehdy nechala italská justice speciálně pro účely tohoto přísně střeženého a ostře sledovaného procesu postavit.
Tommaso Buscetta poruší přísahu, popíše praktiky největší mafiánské organizace Cosa Nostra a pomůže soudci Falconemu dostat stovky jejích příslušníků za mříže. Brzy se ale začne schylovat k tvrdé pomstě.

Sám režisér ke svému filmu říká: “Zrada je téma, k němuž se film znovu a znovu vrací. Nutí nás totiž přemýšlet o problematice změny. Může se někdo za svůj život skutečně a hluboce změnit, nebo je to jen přetvářka? Je změna způsob uzdravení, pokání? Vydal se Buscetta, který celý život odmítal označení „informátor“, na cestu uzdravení a pokání, aby se stal novým člověkem? Nebo si stvořil vlastní spravedlnost?”

První zrádce bude letos reprezentovat Itálii v boji o Oscara. Do českých kin uvede film společnost Aerofilms 21. listopadu.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2019