Nepřehlédněte

Jak se dělá vražda? Prozradí tvůrci komedie Případ mrtvého nebožtíka (video)

Film producenta a režiséra Miloslava Šmídmajera Případ mrtvého nebožtíka je komedií, která si otevřeně utahuje z kriminálek, jichž jsou plné obrazovky. Do kin dorazí už 16. ledna. Nyní tvůrci přichází s obsáhlým filmem o filmu, kde mimo jiné prozrazují, jak vznikaly triky na place i v postprodukci. Dozvíte se také něco ze statistiky televizních vražd a prolitých potoků krve. Podívejte se na premiéru filmu o filmu.

„Využíváme klišé kriminálních žánrů, což herce bavilo tak, že nabízeli další situace a líbilo se jim jít občas přes čáru. Teď jen doufám, že se nám hodně z toho, co se podařilo vytvořit na place, povede přenést i na plátno,“ vysvětlil Miloslav Šmídmajer, který už s Lumírem Holčákem spolupracoval na úspěšné komedii Probudím se včera.

„Doufám, že se ta radost z natáčení, to, že jsme se tím sami kochali a navzájem pro sebe byli vtipní, na to plátno opravdu dostane,“ dodal představitel hlavní postavy majora Prubnera David Novotný.  „Když už to režisérovi přišlo moc, tak nás utnul, ale když se mu to líbilo, tak to vzal, nebo jsme to společně poupravili,“ řekl Novotný, jemuž sekundují další tři vyšetřovatelé – Skálová (Hana Vagnerová), Rorýs (Martin Pechlát) a Dymák (Lukáš Příkazký).

Film Miloslava Šmídmajera podle scénáře Lumíra Holčáka vznikal téměř celý letošní červenec v Olomouci, dotáčka probíhala na začátku září v Litoměřicích.
Snímek pošle do kin 16. ledna 2020 společnost Falcon.

-red-
zdroj: Gabriela Vágner

foto/video: Falcon, Bio Illusion © 2019