Nepřehlédněte

Žáby bez jazyka – film se strukturou počítačové hry představil trailer

Autorský film Žáby bez jazyka režisérky Miry Fornay bude mít v českých kinech premiéru 9. dubna 2020 a nyní se představuje v prvním traileru. Oceňovaná režisérka v příběhu svého třetího celovečerního filmu rozehrává nebezpečné vztahové hry, které probíhají v jedné rodině a v průběhu jednoho dne. Podívejte se na video.

Jaroslav K. (Jaroslav Plesl) bojuje o svoje děti, a aby je získal od své ženy Blanky (Jazmína Cigánková), musí se vyrovnat nejen se svou dominantní matkou Dorotou (Regina Rázlová), ale hlavně se musí poprat se svými nejtemnějšími stránkami a démony. Na jeho metaforické cestě, která je strukturovaná jako počítačová hra, bude muset obětovat víc než by kdokoliv z diváků předpokládal.

Žáby bez jazyka (foto: CinemArt)

Film Žáby bez jazyka byl koncem letošního listopadu uveden ve světové premiéře v prestižní soutěžní sekci  Rebels With Cause na 23. ročníku Black Nights Film Festivalu v estonském Tallinnu. Tento film oceňované scenáristky a režisérky Miry Fornay vznikl v produkci Cineart TV Prague producenta Viktora Schwarcze, koproducentem je slovenský Mirafox, Česká televize, Rozhlas a televízia Slovenska.

Česká premiéra filmu Žáby bez jazyka se uskuteční v dubnu 2020.

-red-
foto/video: CinemArt © 2019