Nepřehlédněte

Zakleté pírko představuje dvě zlé sestry (video)

Nová pohádka Zdeňka Trošky Zakleté pírko vstoupí do kin již 2.ledna 2020, ale již nyní ji diváci mohou vidět na předvánočních předpremiérách. Anastázie Chocholatá ztvárnila v pohádce Aninku, která žije na statku se dvěma nafoukanými sestrami, kterým musí sloužit. Jednoho dne najde pírko, jehož pomocí si přivolá prince Vítka, zakletého do ptačí podoby. Když zlé sestry zjistí, že se Aninka schází s pohledným mladíkem, pírko jí vezmou, zničí a Vítek zmizí. Jedinou možností, jak zlomit prokletí, je, že ho Aninka najde kdesi ve světě. V rolích zlých sester Žouželíny a Boubelíny se představí Šárka Vaculíková a Lucie Polišenská. Podívejte se na ně na novém videu.

„My jsme se s Šárkou tak letmo znaly, ale za těch pár dní na natáčení jsme se opravdu spřátelily a myslím, že se z nás staly takové správné sestry, i když zrovna příkladem laskavosti nejsou,“ říká Lucie Polišenská. „Ona by ta moje holka taky chtěla být princezna, ale je to prostě zlá sestra. Musí být nějaký protiklad k  hodné Anince, někdo, kdo ji trochu bude pošťuchovat a popichovat,“ dodává Lucie.  „Já jsem sestra Aninky a jsem hrozně milá, vstřícná a dělám samé dobré skutky,“ žertuje Šárka Vaculíková a vše uvádí na pravou míru: „Tyhle komické postavy se hrají nejlíp, protože člověk se při tom může vyřádit, může být klidně ošklivý i protivný a je to zábava.“

Zakletého prince Vítka hraje Petr Urban, princeznu Ebenii Sara Sandeva – poprvé v pohádce v záporné roli.  Hraběcí pár vytvářejí Andrea Hoffmannová a Martin Stránský, jejich syna Marek Lambora,další postavy hrají Dana Syslová, Jitka Smutná nebo Václav Svoboda.

Zakleté pírko vzniká v produkci společnosti Fénix Film Dany Volákové a Michaely Flenerové.
Do kin uvede film CinemArt hned po novém roce, 2. ledna.

-red-
zdroj: Uljana Donátová
foto/video: CinemArt, Fénix Film © 2019