Nepřehlédněte

Chystáme speciální cinefilské akce v pražském Edison Filmhubu

Letos jsme pro vás kromě mnoha jiných speciálních projekcí a fanouškovských setkání připravili řadu speciálních projekcí s hosty či sofistikovaným cinefilským úvodem. Ve spolupráci s novým výjimečným filmovým prostorem Edison Filmhub se v pravidelných intervalech budeme setkávat u vybraných speciálních projekcí. Ta první bude úplně zadarmo. Celý cyklus otevřeme 21. února projekcí šokujícího thrilleru podle skutečné události U zlaté rukavice. Nekompromisní portrét zvráceného psychopatického násilníka ovládaného nenávistí k ženám, sexuální nenasytností a sentimentalitou zaujme i vynikajícím výkonem hlavního představitele. Úvod k filmu se sofistikovaným pohledem na skutečnou událost zajistí náš erudovaný recenzent.

Nový filmový prostor Edison Filmhub se nachází v centru Prahy nedaleko Jindřišské ulice, Senovážného náměstí a Hlavního nádraží. Je místem pro kvalitní festivalové filmy, diskuse, výběrovou kávu i večerní drink. Sídlí v bývalé Edisonově transformační stanici, ve funkcionalistickém prostoru, který kinem dříve nikdy nebyl.
Dramaturgii staví na kvalitních festivalových filmech, ojedinělých filmových přehlídkách, předpremiérách, kurátorských tematických blocích a zajímavých hostech. Edison Filmhub je kinem pro všechny, co hledají filmy s opravdovými tématy a chtějí o kinematografii více vědět, přemýšlet a skrze ni se dále vzdělávat.

Kino Edison

Klíčové je slovo „filmhub,“ což by měl být pojem širší než kino. V době Netflixu, YouTube a dalších dostupných videoték to má film těžké. Proto program rozpadáme do pravidelných bloků, ve kterých se snažíme k filmu divákům přihodit něco navíc. Ať už jsou to návštěvy režisérů a herců, debaty s lidmi z nejrůznějších oborů, kteří divákovi dovysvětlí některé přesahy filmu a jeho kontext, nebo koncepční přehlídky. Chceme být prostorem pro lidi, které film prostě baví, a zážitek pro ně nekončí potitulkovou scénou, ale chtějí se o něm něco dozvědět. Zároveň se orientujeme i na zahraničního diváka, protože většinu programu včetně českých filmů nasazujeme English-friendly,” prozrazuje o přístupu k dramaturgii kina vedoucí marketingu Martin Mažári.

Edison Filmhub sídlí mezi Jindřišskou věží a Hlavním nádražím

Nový filmový prostor v centru Prahy si hodně pečlivě vybírá, které filmy do kina nasadí, nepřebírá plošně nabídku multiplexů. Dramaturgové kina si libují ve festivalovkách, které jsou k vidění především na Berlinale, v Benátkách nebo v Cannes, a které nemají tak plošnou marketingovou podporu, jako mainstreamové blockbustery. Ale ani těch se Edison nevzdává a v programu je najdete.
Za novým filmovým prostorem stojí distribuční společnost Film Europe, která je evropským lídrem nákupu, festivalových uvedení, kinodistribuce a televizního vysílání evropského a festivalového filmu. Pořádá mimo jiné řadu již tradičních filmových přehlídek. Mimo jiné Be2Can, Scandi a další oblíbené akce.
Registraci na projekci thrilleru u Zlaté rukavice spustíme ve čtvrtek 6. února.
-red-
foto/video: Film Europe © 2019, 2020

%d blogerům se to líbí: