Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

Veronika Khek Kubařová: Petr Zelenka ve mně otevřel nový rozměr herectví

Režisér Petr Zelenka obsadil Veroniku Khek Kubařovou do role mladé právničky Evy ve svém novém filmu Modelář. Pro čerstvou vítězku taneční show StarDance to nebyla první spolupráce se Zelenkou. Potkali se už na prknech Dejvického divadla ve hře Elegance Molekuly. Veronika Khek Kubařová si v Modeláři zahrála především po boku Kryštofa Hádka. Právnička Eva ve filmu zaujme hlavního hrdinu Pavla. Chemik a vynikající letecký operátor v podání Hádka provozuje se svým kamarádem Plechem, jehož ztvárňuje Jiří Mádl, prosperující půjčovnu dronů. Veronika Kubařová jako Eva v Modeláři pracuje na pozici asistentky prezidentského kandidáta. A právě díky Evě se mohou Pavel a Plech se svými drony mimo jiné podílet na jeho kampani. Podívejte se na video s Veronikou Khek Kubařovou.

Modelář je Kubařové první filmová spolupráce s Petrem Zelenkou. Petr je inteligentní, vše má propojené, pospojované, dokáže geniálně pracovat s humorem i s fakty a totálně zasáhnout a třeba i zmást diváka. Říkala jsem si, že já jsem spíš emocionální herečka a že se bojím, že bych od takového režiséra nedostala důvěru,“ říká Veronika Khek Kubařová.  Ale právě při spolupráci v divadle si dle slov herečky „sedli“. „Petr ve mně dokázal otevřít nějaký nový rozměr mého herectví a to zřejmě umožnilo i naší další spolupráci na filmu Modelář, za kterou jsem nesmírně ráda,“ dodává Kubařová.

Modelář (foto: Falcon)

Inspirativní byla pro Veroniku Khek Kubařovou i spolupráce s kolegou Kryštofem Hádkem v roli podivína Pavla. Herečka se netají tím, že si natáčení s Kryštofem Hádkem užila: On je tak neuvěřitelně uvěřitelný herec. Tváří se, že ne, ale má vše promyšlené, je to velká škola potkat se s ním před kamerou a vidět, jak si užívá každou nuanci.“

Zatímco s Kryštofem Hádkem pracovala na celovečerním filmu Kubařová poprvé, s Jiřím Mádlem se herečka potkala už ve filmu Rafťáci. „To, jak se Jirka dokázal pro svou roli Plecha ,převtělit‘, mi přišlo místy až mrazivé. Mám pocit, že se tak na dálku v té naší branži sledujeme a fandíme si. Tak mám občas až takovou mateřskou radost z toho, jak se mu daří,“ říká Kubařová.

Ve filmu Modelář se kolem Pavla pohybují ještě další ženské postavy, které ztvárnily Zuzana Fialová, Helena Dvořáková či Kristýna Frejová. A další mužské role ztvárňují Richard Stanke, Miroslav Hanuš, Jiří Štrébl, Jiří Svoboda nebo Kamil Halbich. Modeláře uvede do kin Falcon 6. února.

Modelář vznikl v producentské společnosti 0.7km films Petra Zelenky a Martina Sehnala. Koproducenty filmu jsou Česká televize – Tvůrčí producentská skupina Kateřiny Ondřejkové, energetická firma innogy, Hangar Films, slovenská společnost Punchart Films – Ivan Ostrochovský a slovinská Fabula – Radovan Misic. Snímek vzniká s podporou Státního fondu kinematografie, Jihomoravského filmového nadačního fondu a Nadačního fondu Prague Film Fund, scénář podpořila FILMOVÁ NADACE.

-red-
zdroj: Martina Reková
foto/video: 0.7km films, Falcon © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast