“Šéf Hollywoodu” Robert Iger odstoupil – Disney mění ředitele

Mocný muž Hollywoodu, CEO společnosti Disney Robert Iger odstoupil z funkce. Oznámila to sama společnost Disney. Na místo výkonného ředitele nastoupí Bob Chapek. Ten doposud zastával funkci šéfa zábavních parků. Společnost Disney je největší a nejvýdělečnější filmové studio na světě. V uplynulých letech spolkla řadu úspěšných menších i větších studií. Naposledy získala 20th Century Fox. V Česku filmy skupiny Disney distribuuje společnost Falcon. Iger byl na dosavadním vrcholovém postu 15 let a za jeho působení vzrostla hodnota společnosti pětinásobně.

Robert Iger (foto: archiv)

Do skupiny Disney patří kromě Marvelu i Lucasfilm (Star Wars), progresivní animační studio Pixar či 20th Century Fox. Nedávno završil Iger svoje úspěšné působení v Disney spuštěním online platformy Disney+.
Robert Iger neodchází úplně. I nadále bude ve společnosti působit. Na starosti bude mít její kreativní směřování.

Poslední transakce – koupě společnosti 20th Century Fox stála konglomerát Disney přes 50 miliard dolarů. Na českém trhu posílila distributora Falcon, kterému spadla do klína foxovská knihovna, kterou do současné doby obhospodařovala společnost CinemArt.

Tento týden do kin Disney posílá adaptaci románu Jacka Londona Volání divočiny s Harrisonem Fordem, příští týden novou Pixarovku Frčíme.

-red-

Comments are closed.