Volání divočiny: Harrison Ford v klasickém příběhu podle Jacka Londona

Do kin míří nové zpracování jedné z nejslavnějších knih spisovatele dobrodružných románů Jacka Londona. Volání divočiny natočil Chris Sanders, který má zkušenosti s hity Jak vycvičit draka nebo Croodsovi. To samozřejmě nese příslib kvalitní zábavy. Šťastného psa Bucka unesou a prodají do kanadského Yukonu. Pejsek zažívá mnohé útrapy, než se ho ujme samotářský dobrodruh John Thornton. Po boku svého lidského přítele najde Buck své přirozené instinkty a zjistí, že si v divočině dokáže docela dobře poradit. 

Narozdíl od knižní předlohy ve filmu úplně chybí psí komentáře (vnitřní hlas Bucka). Tvůrci se v tomto případě soustředili na dokonalé digitální efekty. Live action tady funguje více než dobře, psovi tvůrci dodali někdy možná až nepřirozené lidské reakce. Otázkou je, zda to divákům bude připadat roztomilé nebo nepřirozené. Víc se dozvíte v naší páteční recenzi.

Spisovatel dobrodružných příběhu Jack London

Spisovatel Jack London se narodil v roce 1876 a zemřel v mladém věku čtyřiceti let (1916). Byl velkým cestovatelem a dobrodruhem. Procestoval celé Spojené státy a v době zlaté horečky se vydal na Aljašku. Sice tam nezbohatl, ale své zážitky pak využil v mnoha svých slavných knihách. Peníze mu pak přinesly jeho povídky a romány. Přestože netrpěl nouzí, bojoval s dluhy a především s alkoholem, kterému propadl. To přispělo významně k jeho předčasnému skonu. Kromě Volání divočiny (1903) patří k jeho nejznámějším knihám také Bilý tesák (1905) nebo Martin Eden (1909).
Loni vznikl podle jeho knihy Martin Eden italsko-francouzský koprodukční film. Bílý tesák byl naposledy filmově adaptován v roce 1991, jako seriál se objevil v televizi v roce 1993 a 2017.

Volání divočiny vstupuje do českých kin ve čtvrtek 27. února.

Soutěž o 5x figurku a 5x tričko

SOUTĚŽ probíhá od 26. února 2019 do 2. března 2020. Dodavatelem cen do soutěže je společnost Bontonfilm.
Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm,cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Volání divočiny”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu. Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.

-red-
foto/video: CinemArt, archiv, 20th Century Fox