Nepřehlédněte

Bond doplatil na koronavirus, studio ho přesunulo na listopad

Už 8. dubna se měla v kinech objevit pětadvacátá bondovka Není čas zemřít. Poslední film, kde se v roli agenta 007 objeví Daniel Craig doplatil na celosvětovou hysterii způsobenou epidemií koronaviru. Filmové studio MGM a producenti filmu Michael G. Wilson a Barbara Broccoli ve svém prohlášení uvedli, že “po pečlivém zvážení a důkladném vyhodnocení globální distribuce, bude premiéra odložena na listopad 2020.” 

Prohlášení uvádí, že britská premiéra byla odsunuta na 12. listopadu a ve Spojených státech bude film promítán až od 25. listopadu. “Nový termín 25. listopadu platí i pro český a slovenský trh,” potvrdila za distributora Andrea Baisová, ředitelka společnosti Forum Film.

Celosvětová panika v souvislosti s koronavirem nutí velká studia zvažovat, zda nepřistoupí ke stejným krokům jako MGM. V březnu a dubnu by se podobné kroky mohly týkat novinek Mulan, Králíčka Petra 2, Nových mutantů či písničkového blockbusteru Trollové: Světové turné. Obecný vývoj se v současné nepřehledné situaci nedá nijak předvídat.

-red-
foto/video: Forum Film © 2020

%d blogerům se to líbí: