V síti je nejúspěšnější český dokument všech dob

Úspěch dlouho diskutovaného a velmi očekávaného dokumentu V síti se dal obecně čekat. Ale, že vezmou diváci kina útokem tímto způsobem nečekal pravděpodobně ani distributor filmu. Do kin na film Víta Klusáka a Barbory Chalupové dorazilo aktuálně už 179 139 díváků a stal se tak nejnavštěvovanějším českým dokumentem všech dob. Zároveň je to vůbec nejúspěšnější distribuční titul společnosti Aerofilms, která do kin posílá především artové hrané české i zahraniční snímky. V jejím portfoliu nechybí právě i dokumenty a zajišťuje i HD přenosy do kin z významných kulturních akcí.

Za pouhý první týden tak dokument V síti přeskočil nejen dosavadní jedničku v Aerofilms žebříčku, Občana Havla (ČR 2007; 163 726 diváků), ale i další divácké stálice, jako je Zelená kniha (USA 2018; 126 344 diváků), Katka (ČR 2009; 126 316 diváků) nebo Alois Nebel (ČR 2011; 123 532 diváků).

Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání.

Pro herečky se účast na experimentu stal zásadní životní zkušeností. Natáčení proběhlo pod dohledem ředitelky Linky důvěry, psycholožky, sexuoložky, právníka a kriminalisty se specializací na kyberkriminalitu.

Standardní distribuční verze filmu bude přístupná od 15 let. Pro diváky mladší 15 let připravili tvůrci speciální verzi přístupnou od 12 roků.

-red-
zdroj: Radka Urbancová, Aerofilms
video: Aerofilms, Hypermarket Film