Nepřehlédněte

Karlovarský festival se letos ruší, uskuteční se příští rok v řádném termínu

Pořadatelé Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary dnes oznámili, že se letošní ročník ruší. 55. ročník se tak uskuteční až v roce 2021 v řádném termínu ve dnech 2. – 10. července. “Hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti smyslu festivalu,” komentuje rozhodnutí prezident festivalu Jiří Bartoška.

Ilustrační foto

Pořadatelé své rozhodnutí vysvětlují následovně: S ohledem na přetrvávající opatření vlády v souvislosti s koronavirovou krizí a kvůli jejím mezinárodním dopadům a celosvětově komplikované situaci jsme pečlivě zvážili všechny okolnosti. Situaci od počátku sledujeme a byli jsme připraveni uspořádat letošní ročník festivalu i s vědomím, že při nutném respektování všech závazných nařízení vlády a mezinárodních opatření nebude možné, aby vznikl v takové podobě a kvalitě, na jaké jsou naši diváci, hosté i partneři zvyklí, tedy s mezinárodní soutěží, prezentací zahraničních tvůrců a všemi doprovodnými akcemi. Jedním ze záměrů, které jsme zvažovali, bylo vytvořit letošní festival v náhradním termínu.

Před hotelem Thermal – MFF Karlovy Vary

Vzhledem k tomu, že situace se neustále vyvíjí, nařízení vlády ohledně konání kulturních akcí budou průběžně aktualizována a je těžké je predikovat. Jsme v pravidelném spojení s ministrem kultury Lubomírem Zaorálkem, konzultovali jsme situaci také s premiérem Andrejem Babišem a na základě těchto rozhovorů jsme dospěli k závěru, že konání letošního ročníku karlovarského festivalu v jiném termínu či rozsahu by s sebou stále neslo zdravotní rizika a omezení, která by bylo z organizačního hlediska velmi těžké zajistit.Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jednou z nejvýznamnějších kulturních událostí u nás a jako organizátoři jsme nakonec dospěli k názoru, že hledání redukovaných nebo alternativních variant by šlo proti jeho hlavnímu smyslu, a tím je vzájemné setkávání diváků, filmových tvůrců, lidí z různých oblastí života a jejich kolektivní vnímaní filmových děl. Věřím, že síla společného prožitku při projekcích v sálech a jeho sdílení jsou nenahraditelné,“ uvádí prezident MFF Karlovy Vary Jiří Bartoška.

Jiří Bartoška

Festival zároveň vítá vyjádření ministra Zaorálka, který veřejně deklaroval, že subjekty, které získávají státní dotaci na své projekty, chce Ministerstvo kultury podpořit a že i v případě, že tyto akce neproběhnou. S ministrem i dalšími pracovníky MK je festival v kontaktu a řeší další postup.

-red-
zdroj: Tiskové oddělení MFF KV
foto: Film Servis Festival Karlovy Vary ©

Zobrazit příspěvek na Instagramu

❗ As promised earlier, the KVIFF's president Jiří Bartoška has a message regarding the 55th Karlovy Vary International Film Festival. ⁠⠀ .⁠⠀ ▷ After weighing all the circumstances, we have decided not to hold the festival this year. Thank you everybody for your messages and comments of support. We greatly appreciate it. And we look forward to seeing you at the festival’s 55th edition next year, from 2 to 10 July 2021!⁠⠀ .⁠⠀ — ? —⁠⠀ .⁠⠀ .⁠⠀ ?? ❗ Jak jsme slíbili, prezident festivalu Jiří Bartoška pro vás má zprávu ohledně 55. ročníku MFF Karlovy Vary. ⁠⠀ .⁠⠀ ▷ Poté, co jsme zvážili všechny okolnosti, rozhodli jsme se letos festival neuskutečnit. Děkujeme vám za všechny zprávy a komentáře, v nichž nám vyjadřujete podporu, moc si toho vážíme. A těšíme se na vás všechny na 55. ročníku MFF Karlovy Vary v novém termínu od 2. do 10. července 2021!⁠⠀ .⁠⠀ — ? —⁠⠀ .⁠⠀ .⁠⠀ .⁠⠀ #kviff2020 #kviff55 #jiribartoska #bartak #kviff2021 #filmfestival #film #cinema #hotelthermal #karlovyvary

Příspěvek sdílený Karlovy Vary IFF (@kviff),

%d blogerům se to líbí: