Dabing: Petr Janda a Ozzy Osbourne hvězdami pokračování Trollů (video)

Co mají společného dvě velké hudební legendy Petr Janda a Ozzy Osbourne? Oba dabují postavu Krále Nářeze (King Trash) v pokračování animovaných Trollů. Česká verze rodinného muzikálu pro celou rodinu Trollové: Světové turné vznikala v pražském studiu LS Productions. Film vejde do českých kin 27. srpna.

“Petr Janda byl jasná volba. Hledali jsme někoho, kdo by v Česku byl stejná hvězda jako ve většině světa Ozzy Osbourne. Také bylo důležité, aby diváci hlas ihned identifikovali,” vysvětluje režisér českého znění Ondřej Izdný.

Král Nářez (vpravo)

Pro Petra Jandu byla práce v dabingu debutem. “V mém věku je každá taková nová věc velmi zajímavá, nikdy jsem to nedělal a proto jsem to taky vzal,” prozradil legendární zpěvák kapely Olympic a dodává: “Ozzy je typický tenor, já jsem spíš basbaryton. Shodli jsme se ale, že to nevadí. Zjistili jsme, že Ozzy už má taky vzhledem ke svému věku docela hluboký hlas.”V hlavních rolích se v českém znění představí Martin Písařík (Větvík) a Ivana Korolová (Poppy). Oba jsme slyšeli už v prvním díle. Dvojku ale dabovali a zpívali třeba i Monika Absolonová (Královna Barbra) nebo Václav Noid Bárta (Princ D).
Jak se jim všem při výrobě dabingu dařilo uvidíte v dalších reportážích.

Trollové: Světové turné vstoupí do českých kin 27. srpna.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm.cz © 2020