Nepřehlédněte

Raoul Taburin má velké tajemství – komedie podle známé knihy dorazí v červnu (trailer)

Na začátku června dorazí do českých kin milá francouzská komedie z francouzského venkova Raoul Taburin. Pohodový film, který slibuje atmosféru Amélie z Montmartru vychází z knihy francouzského výtvarníka a karikaturisty Jeana-Jacquese Sempého (Mikulášovy patálie). Taburin vdechuje život porouchaným bicyklům a dává radost jejich majitelům, ovšem střeží také velké cyklistické tajemství. Podívejte se na trailer.

Jestli se někdo vyzná v kolech, pak je to Raoul Taburin (Benoît Poelvoorde). Je nejzručnějším cyklomechanikem v širokém okolí, který dokonale rozumí duším svých zákazníků i těm na jejich bicyklech. Celý život ho ale trápí překvapivé tajemství, které neprozradil ani své milující ženě. Neumí jezdit na kole! Když poklidný život v prosluněném městečku na jihu Francie naruší rozšafný pařížský fotograf, začíná hrozit, že Raoulovo tajemství bude odhaleno…

Raoul Taburin (foto: Aerofilms)

„Film Raoul Taburin má zvláštní dar. Během pár chvilek vás přenese na francouzský venkov, kde se tak trochu zastavil čas. A vy tu pak můžete strávit hodinu a půl pohlceni v příběhu, který vás pohladí a zahřeje u srdce. Snad každý z nás měl někdy v životě tajemství, které kvůli studu skrýval před ostatními. Raoul Taburin nám dobře známou a trochu otřepanou pravdu „s upřímností nejdál dojdeš” sděluje originálně, vtipně a laskavě. Když jsem film viděla poprvé, svou pohodovou atmosférou a hravostí mi připomněl Amélii z Montmartru a tak mě nepřekvapilo, že oba filmy mají společného scenáristu. Je to zkrátka jeden z těch snímků, u jejichž závěrečných titulků si s úsměvem říkáte, že svět je v pořádku,“ říká Kateřina Dvořáková z distribuční společnosti Aerofilms.

Film pro celou rodinu Raoul Taburin vstoupí do českých kin 4. června.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2020

%d blogerům se to líbí: