Taika Waititi napíše a natočí další Star Wars film

Taika Waititi se v Disney osvědčil a tak mu největší světový filmový producent svěří další velkou věc. Po jeho skvělé režisérské exhibici v marvelovce Thor: Ragnarok a výtečné finálové epizodě hvězdného televizního majstrštyku The Mandalorian na Disney +, natočí nový kinofilm ze světa Star Wars. Waititi bude mít krom režie pod palcem i scénář společně s Krysty Wilson-Cairns (1917, Penny Dreadful). Datum realizace ani premiéry zatím nebylo oznámeno.

Taika Waititi na place Králíčka Jojo

Jedním z projektů, kterým se v současnosti Waititi věnuje, je Next Goal Wins. Film prochází postprodukcí a venku by se měl objevit na konci tohoto roku (alespoň takový byl plán před nástupem koronaviru). V něčem je to podle Waititiho snímek podobný francouzskému hitu Nedotknutelní. Next Goal Wins nejenom režíruje, ale je také spoluautorem scénáře (společně Ianem Morrisem). Fotbalová komedie vzniká podle britského dokumentu Mikea Bretta a Stevea Jamisona z roku 2014. Sleduje příběh holandsko-amerického trenéra Thomase Rongena, který dovedl samojský fotbalový tým ke kvalifikaci na Mistrovství světa poté, co byl prohlášen za nejslabší v tabulce. V hlavních rolích uvidíme Michaela Fassbendera v roli zmíněného trenéra a Elisabeth Moss známou především z HBO série Příběh služebnice.

Taika Waititi (foto: Totalfilm.cz)

Podruhé se Waititi pouští také do příprav blockbusteru z marvelovského univerza. Thor: Love And Thunder je sice zatím úplně v samém začátku příprav, ale už teď je jisté, že se v něm vedle Chrise Hemswortha a Natalie Portman objeví také Christian Bale.Chris Hemsworth a Taika Waititi

Kromě čerstvé zprávy o novém angažmá Waititiho byla oznámena i nová série Star Wars pro Disney +. Zatím není znám název. Přivést ji na svět má scenáristka Leslye Headland (Ruská panenka, Holky na tahu). Nový seriál bude psát i produkovat.
V současné době má Disney v postprodukci druhou řadu Mandalorianu. Dál se počítá i s dalšími ohlášenými sériemi ze světa Star Wars. Jedna je založená na životě Cassiana Andora před událostmi Rogue One: Star Wars Story a další představí příběhy Obi-Wana Kenobiho mezi ději filmů Pomsta Sithů a Nová naděje.
-red-
zdroj: Disney.com, Totalfilm.cz