3Bobule: drama na place málem přizabilo kaskadéra (video)

Natáčení filmu bývá obvykle vzrušující zábava. Někdy ale adrenalin ve štábu vystoupá až nad únosnou mez. Při natáčení komedie 3Bobule byl při slaňování kusem odpadlé skály zraněn kaskadér, který točil scény za Kryštofa Hádka. Naštěstí se nestalo nic fatálního a vyřešilo to nakonec jen ledování postiženého místa. Ale v těchto momentech si celý štáb i herci uvědomují, jak důležitá profese kaskadéra je. Podívejte se na video, kde uvidíte samotné drama i reakce herců, kaskadéra i režiséra. Pokračování vinařské série 3Bobule vejde do kin už ve čtvrtek 25. června.

Kaskadér Jakub Hašek bral ale své zranění klidně a s rozvahou, která je pro kaskadéry nutností: “Slaňoval jsem ze skály místo Kryštofa Hádka a při přelézání z jednoho místa na druhé strhlo lano velký kámen a ten mi spadl z výšky dvou metrů rovnou na koleno” a vyprávění uzavírá nepřekvapivou větou: “Kdyby se něco stalo hercům, byl by to velký problém. Od toho jsem tady já, abych tomu zabránil.”

Tereza Ramba o zraněného kaskadéra projevila starost: “Trefilo ho to chudáka do nohy. Já mám kaskadérské scény ráda, ale tady je to opravdu trochu nebezpečné. Slaňovat měly i děti, ale od toho jsme naštěstí po této události už upustili.”
Režisér Martin Kopp k tomu dodává: “Na obhlídkách si vždycky říkáme, to bude v pohodě, tady vylezou… a i náš kaskadér tu měl problémy. Takže to vzrušení a obavy rozhodně herci dnes nehrajou…”

Tereza Ramba a Miroslav Táborský ve filmu 3Bobule

Nakonec vše dobře dopadlo, scéna je natočená a nikomu se kromě kaskadéra nic nestalo.
Stejně jako v předešlých dvou filmech se děj snímku 3Bobule točí kolem Terezy RambaKryštofa HádkaLukáše Langmajera a Miroslava Táborského. Ve třetím pokračování jsou už hrdinové o více než deset let starší a řeší i „dospělé“ problémy jako chod vinařství, rodinu a vlastní vztah. V dětských rolích uvidí diváci Šimona KlaclaAnnu Krejčířovou a Prokopa Zacha. V menších rolích se objeví mnoho špičkových herců v čele s Karlem Rodenem. Ve filmu zazní v několika obrazech hlas Václava Postráneckého, jemuž je snímek věnován.

Producentem filmu je Tomáš Vican, který má na kontě oba předchozí díly Bobulí, seriál Vinaři, komedii Bajkeři nebo drama Lidice.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Bioscop, Vinná galerie © 2020