Veronika Marková: Ondřej Trojan zas takový drsňák není (rozhovor)

Do kin už ve čtvrtek 11. června vstupuje první velký český “pokaranténní” film Bourák. Nová komedie Ondřeje Trojana má krom velkých hvězdných jmen (Ivan Trojan, Jiří Macháček, Kristýna Boková) v obsazení také mladinkou absolventku konzervatoře a filmovou debutantku Veroniku Markovou. A nutno říct, že je v roli Kamily opravdu nepřehlédnutelná. V našem rozhovoru nám prozradila, jak probíhal casting, jestli je Ondřej Trojan takový drsňák, jak se povídá a jak vycházela se svými hereckými kolegy. Na závěr se také zamyslí nad otázkou, co pro ni v rámci natáčení bylo vůbec nejtěžší. Podívejte se na čerstvé video.

Scénář Bouráka napsal Petr Jarchovský a z námětu na sociální drama vznikla ulítlá černá komedie o dospělé dceři, která se rozhodne zachránit manželství svých nedospělých rodičů dřív, než půjde celá rodina ke dnu. „Myslím, že dnešní divná doba, kdy jsme byli a pořád trochu jsme zavření ve svých bublinách, ukázala, jak strašně je v takových vykloubených chvílích rodina důležitá. A že i když je nedokonalá, má velký smysl za ni bojovat, protože v rodině se všechny krize překonávají líp.“ říká k nečekanému poselství svého pátého filmu režisér a producent Ondřej Trojan.
Veronika Marková vplula do své role naštvané dcery Kamily velmi přirozeně: „Kolem patnáctého roku jsem byla Kamile dost podobná, takže jsem měla někdy na place pocit, že vlastně ani nehraju. Máme toho s Kamilou hodně společného, tedy až na ty nemožné rodiče.“

V dalších rolích diváci uvidí Kryštofa Hádka, Kateřinu Winterovou, Jaromíra Dulavu, Jiřího Šimka, slovenské herce Milana Ondríka, Alenu Pajtinkovou, Petru Polnišovou, výtvarníky Jaroslava Rónu a Aleše Najbrta i režiséra Ondřeje Trojana. Zpěváky Bourákovy oblíbené kapely jsou Matěj Ruppert, Tereza Černochová, Tonya Graves a Žofie Dařbujánová. Autorskou hudbu ve stylu rockabilly složil Roman Holý.

Film vstupuje do kin 11. června.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Total HelpArt, Falcon © 2020