Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Kdo je kdo v Bourákovi: Jiří Macháček jako nešťastný mafián Ruda (video)

V nové komedii Ondřeje Trojana Bourák hraje Jiří Macháček Rudu řečeného Bingo, majitele místního kasina Titanic, provinčního mafiána, mrštného golfisty a zhrzeného ctitele Bourákovy ženy Markéty. A to je vražedná kombinace. Podívejte se na nové video s Jiřím Macháčkem.

„Ruda je majitel bušírny, tedy herny s výherními automaty, kterému se od prvního momentu začne všechno sypat, takže by nám ho na jednu stranu mohlo být i líto, ale protože propadl dojmu, že ke štěstí vede jen jediná možná cesta, a sice přes prachy, tak se mu můžeme směle i smát. Krom toho by se o něm taky dalo s úspěchem říct, že je to úplnej magor,“ představuje svou postavu Jiří Macháček, který zúročil svůj komediální talent i mimo záběry a během zkoušení bavil svými nápady, jak kterou scénu zahrát, všechny na place. Hlavně své herecké partnerky, se kterými se mu v Bourákovi hrálo skvěle. Nechci, aby to znělo vychloubačně, ale s Kristýnkou (Bokovou) jsme to měli podobné jako Keith Richards s Ronnie Woodem z Rolling Stones, slovy Richardse: nejsme nejlepší kytarový hráči na světě, ale když hrajeme spolu, tak víme, že na nás nikdo nemá. A Veronika (Marková) točila svůj první film, vlastně tam hraje hlavní roli a myslím, že to Ondra Trojan nemohl obsadit líp. Věřím, že ta holka nás ještě překvapí. No a Sváča (Petra Nesvačilová), to je taky přírodní úkaz, když jsem ji uviděl v kostýmu, tak jsem si musel říct jupí, konečně natáčím německé scifi-porno! Petra ale na každý pád potvrdila pravidlo, že blbou ženskou dokáže zahrát jenom ženská, která je chytrá.

Stejně tak si pochvaloval po natáčení i spolupráci s  Ivanem Trojanem, se kterými se před kamerou sešel naposledy před 12 lety ve filmu Medvídek. „Představte si, že s Ivanem točíte rvačku, je zima, vy ležíte v blátě, on stojí nad vámi a každou chvíli, když uslyšíte STOP, a když tam v tom blátě čekáte, až se vymění objektiv nebo přemaskuje krev, tak je Ivan vždycky první, kdo volá, rychle Jirku přikryjte, dejte mu čaj a podobně.  Na to se nezapomíná. Ivan bezesporu patří k těm nejlepším hercům, se kterými jsem kdy měl tu čest něco dělat,“ říká na adresu svého dlouholetého kamaráda. A pohodově probíhala i spolupráce s režisérem Ondřejem Trojanem, s nímž natočil filmy Občanský průkaz a historické drama Toman. “Oba o sobě víme, že nám jde o co nejlepší výsledek, a že všechno ostatní je až za bé. Takže abych použil Ondrův slovník, tak říkám, že naše spolupráce byla opět zalitá sluncem,“ vzpomíná natáčení Jirka Macháček, který se, jak říká, v Bourákovi těší na spoustu věcí – na písničky od Romana Holého v ojedinělém podání Matěje Rupperta a jeho Hrozinek, na dobrý příběh a vedle toho taky na to, že už se zase můžeme dívat na filmy společně.

Bourák jde do kin už 11. června.

-red-
zdroj: B. Trojanová
foto/video: Total HelpArt, Falcon © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast