Kdo je kdo v Bourákovi: Jiří Macháček jako nešťastný mafián Ruda (video)

V nové komedii Ondřeje Trojana Bourák hraje Jiří Macháček Rudu řečeného Bingo, majitele místního kasina Titanic, provinčního mafiána, mrštného golfisty a zhrzeného ctitele Bourákovy ženy Markéty. A to je vražedná kombinace. Podívejte se na nové video s Jiřím Macháčkem.

„Ruda je majitel bušírny, tedy herny s výherními automaty, kterému se od prvního momentu začne všechno sypat, takže by nám ho na jednu stranu mohlo být i líto, ale protože propadl dojmu, že ke štěstí vede jen jediná možná cesta, a sice přes prachy, tak se mu můžeme směle i smát. Krom toho by se o něm taky dalo s úspěchem říct, že je to úplnej magor,“ představuje svou postavu Jiří Macháček, který zúročil svůj komediální talent i mimo záběry a během zkoušení bavil svými nápady, jak kterou scénu zahrát, všechny na place. Hlavně své herecké partnerky, se kterými se mu v Bourákovi hrálo skvěle. Nechci, aby to znělo vychloubačně, ale s Kristýnkou (Bokovou) jsme to měli podobné jako Keith Richards s Ronnie Woodem z Rolling Stones, slovy Richardse: nejsme nejlepší kytarový hráči na světě, ale když hrajeme spolu, tak víme, že na nás nikdo nemá. A Veronika (Marková) točila svůj první film, vlastně tam hraje hlavní roli a myslím, že to Ondra Trojan nemohl obsadit líp. Věřím, že ta holka nás ještě překvapí. No a Sváča (Petra Nesvačilová), to je taky přírodní úkaz, když jsem ji uviděl v kostýmu, tak jsem si musel říct jupí, konečně natáčím německé scifi-porno! Petra ale na každý pád potvrdila pravidlo, že blbou ženskou dokáže zahrát jenom ženská, která je chytrá.

Stejně tak si pochvaloval po natáčení i spolupráci s  Ivanem Trojanem, se kterými se před kamerou sešel naposledy před 12 lety ve filmu Medvídek. „Představte si, že s Ivanem točíte rvačku, je zima, vy ležíte v blátě, on stojí nad vámi a každou chvíli, když uslyšíte STOP, a když tam v tom blátě čekáte, až se vymění objektiv nebo přemaskuje krev, tak je Ivan vždycky první, kdo volá, rychle Jirku přikryjte, dejte mu čaj a podobně.  Na to se nezapomíná. Ivan bezesporu patří k těm nejlepším hercům, se kterými jsem kdy měl tu čest něco dělat,“ říká na adresu svého dlouholetého kamaráda. A pohodově probíhala i spolupráce s režisérem Ondřejem Trojanem, s nímž natočil filmy Občanský průkaz a historické drama Toman. “Oba o sobě víme, že nám jde o co nejlepší výsledek, a že všechno ostatní je až za bé. Takže abych použil Ondrův slovník, tak říkám, že naše spolupráce byla opět zalitá sluncem,“ vzpomíná natáčení Jirka Macháček, který se, jak říká, v Bourákovi těší na spoustu věcí – na písničky od Romana Holého v ojedinělém podání Matěje Rupperta a jeho Hrozinek, na dobrý příběh a vedle toho taky na to, že už se zase můžeme dívat na filmy společně.

Bourák jde do kin už 11. června.

-red-
zdroj: B. Trojanová
foto/video: Total HelpArt, Falcon © 2020