Nepřehlédněte

Kdo je kdo v Bourákovi: Petra Nesvačilová jako nesnesitelná Jiřina (video)

Herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová ztvárnila v komedii Ondřeje Trojana Bourák Jiřinu, nesnesitelnou, načančanou manželku majitele místního kasina Rudy v podání Jiřího Macháčka. Bourák je první velký český film, který míří do znovu otevřených kin. Podívejte se na čerstvé video, které odhaluje jednu z postav očekávané komediální novinky.

Jiřina je žena, která víc miluje svého psa než manžela,“ přibližuje ve videu svou postavu Petra, která si svou roli nesmírně užívala.  I díky ulítlým kostýmům, kterým vévodil zlatý župan.  „Připadala jsem si v něm jako v Hollywoodu na natáčení Kleopatry a už úplně chápu, co zažívala Elizabeth Taylorová na place,“ vzpomíná Petra na natáčení. Petřiny kostýmy a zrzavá hříva udělaly dojem i na jejího hereckého partnera.  „Když jsem ji uviděl, tak jsem řekl jupí, konečně natáčím německé scifi-porno! Petra ale na každý pád potvrdila pravidlo, že blbou ženskou dokáže zahrát jenom ženská, která je chytrá, “ ocenil výkon své filmové manželky Jiří Macháček. Že se oběma na place skvěle spolupracovalo, potvrzuje i Petra, pro kterou je Jirka Macháček nejen báječný kolega a kamarád, ale především výborný herec. „Mého manžela Rudu hraje skvěle, jeho Ruda je opravdu idiot,“ směje se herečka, kterou hrát praštěné, nadsazené ženy baví. I když, jak říká, hrát komickou roli je často náročnější, než ztvárnit dramatickou nebo reálnou postavu.

„Tak tohle bych chtěl mít doma,“ ocenil její výkon na place i režisér Ondřej Trojan, který Petru Nasvačilovou obsadil do svého filmu poprvé a ani na chvíli nezapochyboval, že Jiřina ze Šlukdorfu je role přesně pro ni.

Bourák je komedie, trochu černá a trochu gangsterka, našlápnutá skvělou hudbou a černým humorem, ve které se střídají absurdní situace s romantikou, stejně jako rokenrolové pecky se zamilovanými ploužáky v podání nejlepší kapely, jakou si kdo dokáže přestavit. A to nejen ve filmovém Šlukdorfu – městě na severu Čech, kde jediný pořádný byznys jsou kasina a šlapky. V  jednom z těch nonstopů s automaty pro zoufalce pracuje i Kamila, osmnáctka, která už má života ve městě, kde chcípnul pes, plné zuby. A ještě víc ji štve vlastní rodina. Strhaná máma, která odedře všechno sama a tváří se, že nevidí, co vyvádí její manžel, padesátník, který kšeftuje s vraky aut a říká si BOURÁK. Zastydlý puberťák s otřískaným růžovým Cadillacem, který chodí trsat rock and roll s holkou, co vypadá jako ze starého amerického katalogu na podprdy. A navíc jí za matkou pálí šéf, gangster místního formátu, kterému evidentně přeskočilo.  Tak Kamile dojde, že musí zasáhnout a donutit mámu konečně šlápnout tátovi na ty jeho špičatý perka! Nebo všechno poletí do luftu.

Film do kin vstupuje už ve čtvrtek 11. června.

-red-
zdroj: B. Trojanová
foto/video: Total HelpArt, Falcon © 2020