Nepřehlédněte

Jak býti dobrou ženou? Odpoví francouzská komedie s Juliette Binoche (trailer)

V nové komedii Jak býti dobrou ženou se představí francouzská herecká hvězda Juliette Binoche. Film natočil Martin Provost, který má na kontě nedávno uvedené drama Polibek od Beatrice. Nová francouzská komedie se skvělým hereckým obsazením je vtipným a satirickým pohledem na univerzální příběh o soužití žen a mužů a hledání vzájemného respektu a rovnoprávnosti. Do kin vejde 16. července. Podívejte se na trailer.

Příběh filmu se odehrává na sklonku 60. let minulého století na poklidném francouzském pohraničním maloměstě. Paulette (Juliette Binoche) a její manžel Robert (François Berléand) s pomocí výstřední Gilberte (Yolande Moreau) a přísné jeptišky Marie-Thérèse (Noémie Lvovsky) zde již řadu let provozují speciální soukromou školu pro dospívající dívky. Cílem výuky je vychovat z dívek dokonalé manželky připravené ve všech směrech oddaně sloužit svým drahým manželům. Po Robertově náhlém odchodu z tohoto světa však Paulette mimo jiné zjistí, že škola stojí na pokraji bankrotu a tak musí poněkud nečekaně převzít zodpovědnost za její udržení.

Jak býti dobrou ženou (foto: CinemArt)

Paulette, která vždy byla přesně v duchu jejich školy svému muži vzornou ženou, se při jednání v bance nečekaně setkává s Andrém, svou první láskou. Díky tomuto setkání překvapivě zažije svůj první orgasmus. Nové zážitky, zkušenosti a nečekaná dobrodružství začínají nahlodávat její víru v tradiční rodinné uspořádání, k němuž dívky ve škole vedou. Navíc začínají být poněkud jiné i jejich studentky. Přemýšlí o osobní svobodě, nezávislosti a dokonce mají i vlastní názory a cíle. V této situaci se celá škola připravuje na důležitou účast ve velké celostátní televizní soutěži zaměřené na dokonalé řízení chodu domácnosti, kvůli níž je čeká cesta do Paříže. Tam právě propukají velké studentské bouře, které navždy změní celou Francii.

Do kin vejde nová komedie 16. července.

-red-
foto/video: CinemArt © 2020

%d blogerům se to líbí: