Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Uncharted: Natáčení nejfilmovější hry v historii už snad nic nezastaví

Herní série Uncharted se mezi nejlepší playstationové tituly zapsala kromě fantastické práce s postavami a prvotřídního dobrodružství především estetikou geniálně kombinující videoherní a filmové prvky. Hráčům nabídla hodiny poctivé adrenalinové zábavy, která jako by vypadla z Indiana Jonese, Bondovek nebo třeba Mumie. A nyní to konečně vypadá, že i jeho filmová verze konečně spatří světlo světa.

Tom Holland

Představitel hlavní role, Tom Holland, se totiž na Instagramu pochlubil fotkou z prvního oficiálního dne natáčení filmu, ve kterém se objeví v hlavní roli lovce pokladů Nathana Drakea. Hráči série Uncharted v jeho kůži měli možnost objevit bájné Eldorado, Shambalu nebo třeba největší pirátský poklad historie. Scény, jako je průlez německou ponorkou zaseklou v amazonském vodopádu, boj na střeše brzy vykolejeného vlaku, pouštní únos letadla nebo honička aut a motorek na Madagaskaru, daly nejednomu hráči držícímu ovladač pocit, jako by ovládal jeden z nejzábavnějších filmů historie.

Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Tom Holland (@tomholland2013),

Větší otazníky ovšem budí obsazení Marka Wahlberga do role Nathanova mentora Sullyho. Snímek by se měl odehrávat podstatně dříve, než příběhy vyobrazené ve hrách, ve kterých je Nathan zkušený třicátník. Byť i jeho herní verze se často chová jako nezodpovědné tele a fanoušci ho milují hlavně kvůli pubertálním vtípkům a sympaticky uvěřitelné frustraci v těch nejvypjatějších momentech, prequelovou vizi studia Sony a obsazení jinak oblíbeného Toma Hollanda zatím provází spíše obavy. Nehledě na věk a chronologii, Wahlberg ovšem do role dobráckého, ale ostříleného kníratého Sullyho podle fanoušků her příliš nepasuje všeobecně. Jako klíčová se v každém případě ukáže chemie ústředního dua, která je ve hrách alfou a omegou celého vyprávění.

Mark Wahlberg

[pullquote align=“left“ cite=““ link=““ color=““ class=““ size=““]Dlouhé odklady[/pullquote]Původně se kamery rozběhly už na jaře, kvůli koronavirové pandemii byl ovšem film opět o několik měsíců opožděn. Proč opět? Protože o filmové adaptaci Uncharted se začalo šuškat už někdy po vydání první hry na PlayStation 3 – tedy před více než deseti lety. Od té doby se rozběhlo kolečko odkladů a změn na významných pozicích, že je projekt značnou částí zainteresované veřejnosti považován za prokletý. Na režisérské stoličce se protočila jména jako Neil Burger, David O. Russell, Shawn Levy nebo dokonce Seth Gordon, než na ní usedl aktuální Ruben Fleischer, který má s čistokrevnou akcí zkušenosti z filmů jako Zombieland, Venom nebo Gangster Squad: Lovci mafie. Jeho angažmá tak vzbuzuje opatrnéá očekávání.

Uncharted

Nejasnou prozatím zůstává role Antonia Banderase, který se k projektu přidal nedávno, patrně jako záporák, kteří v příbězích herních Uncharted často sympaticky uvěřitelné a nečernobílé motivace (možná s výjimkou srbského válečného zločince Zorana Lazareviće z dvojky).

Filmy založené na hrách oprávněně nemají příliš dobrou pověst (zdravíme Uwe Bolla) a ani dva roky starý Tomb Raider, který původně budil značné naděje, tento předsudek zásadněji nenaboural. V případě Uncharted tedy nezbývá než držet pěsti a doufat, protože příběh Nathana Drakea by si oslovení nevideoherní komunity rozhodně zasloužil.

Do našich kin by film měl přijít 15. července 2021.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto: archiv, Columbia Pictures, Sony © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast