Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Film Naživo: Amerikánka byla nejnavštěvovanějším filmem sobotního večera

V sobotu 8. srpna se od 20:00 hodin promítal ve vybraných kinech další „Film Naživo“ Viktora Tauše.  Tentokrát to byla Amerikánka v hlavní roli s Terezou Ramba a Eliškou Křenkovou za živého doprovodu kapely Blue Shadows Petra Ostrouchova. Amerikánku, živě přenášenou na plátna kin napříč Českou republikou, vidělo ve stejný okamžik 1 852 diváků. Amerikánka se tak stala nejnavštívenějším filmem sobotního večera! Stala se také součástí programu právě vrcholící Letní filmové školy v Uherském Hradišti.

Amerikánka – Eliška Křenková a Tereza Ramba

Amerikánka byla v sobotu večer také uvedena jako součást programu Letní Filmové Školy. Programová ředitelka festivalu Iva Hejlíčková projekci uvedla slovy: „Vítám Vás na nejpodivnější projekci v dějinách Letní Filmové Školy. Uvádím zde film, který nejen, že jsem neviděla, ale ještě ani nebyl natočen.“

Příběh o dívce překonávající na své cestě dětský domov, pěstounskou péčí i pasťák byl pro Film Naživo inscenovaný v opuštěném dětském sanatoriu. Funkcionalistická budova zde představovala památník dětí, které během doby socialismu prošly ústavní péčí a současně připomínku 8 000 dětí, které v dětských domovech vyrůstají dnes.

„Film Naživo se zrodil v čase, kdy nás rétorika prezentace pandemie přesvědčovala o tom, že jsme jeden druhému potenciálním vrahem. Blízcí si byli odcizováni a izolováni jeden od druhého. Z ambice zpřístupnit široké veřejnosti sdílený prožitek živé kultury se zrodila svébytná kinematografická forma živého umění. Jsem vděčný a šťastný za to, že dnes ji (spolu)prožíváme v takovém množství,” říká Viktor Tauš, autor projektu Film Naživo a také producent a režisér Amerikánky.

Film Naživo už můžete zažít ve vašich kinech pouze dvakrát!
29. srpna
ve 20:00 VOSTO5: Pérák
12. září
ve 20:00 Divadlo Na zábradlí: Tajný agent

více na www.filmnazivo.cz

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast