Anifilm představuje letošní znělku, je od tvůrců Sh_t Happens (video)

Také Anifilm se z jarního termínu přesunul na podzim (6. – 11. října). A kromě změny termínu čeká Mezinárodní festival animovaného filmu také dříve oznámený přesun z kapacitně nedostačující jihočeské Třeboně do krajského města Liberec. Nyní organizátoři vypustili do světa povedenou znělku, kterou mají na svědomí Michaela Mihalyiová a Dávid Štumpf. Největší pozornost tato dvojice upoutala krátkým filmem Sh_t Happens, který soutěžil na významných festivalech, jako jsou Benátky či Sundance a představí se i v Liberci.

Protože se Anifilm stěhuje na nové místo, tak se Michaela a Dávid rozhodli vizuál udělat co nejbarevnější a nejradostnější, aby stěhování bylo co nejvíce příjemné. Michaela s Dávidem vytvořili také festivalovou znělku plnou hudby, tance a animace, jako celý festival.

Mezinárodní festival animovaných filmů Anifilm je nejvýznamnější akcí svého druhu ve střední Evropě a je jediným mezinárodním soutěžním festivalem v České republice zaměřeným na animovaný film. Po osmnácti ročnících v jihočeské Třeboni se přesunul do Liberce, kde se bude konat v náhradním termínu ve dnech 6. až 11. října. Organizátoři věří, že se i přes případná omezení a hygienická opatření podaří připravit výjimečnou kulturní událost a zahájit tak tradici Anifilmu v Liberci.

Sh_t Happens

Vedle prestižní mezinárodní i národní soutěže v řadě kategorií čeká na návštěvníky každým rokem bohatší a obsáhlejší nesoutěžní program, zahrnující jak vybrané speciality, tak prověřená filmová díla. Některá budete moci stejným dílem vidět jako slyšet – středobodem nesoutěžního programu je totiž rozsáhlá sekce Slyšet animaci zahrnující krátké a celovečerní filmy a profily českých skladatelů, jejichž hudební doprovod k mnohým animovaným dílům proslul a rezonuje v uších diváků i desítky let. Mezi další populární sekce patří Oprášená klasika, která uvádí klasická filmová díla ve zrestaurované verzi nebo Půlnoční animace věnovaná extrémním formám. Bilance je přehlídka vybraných celovečerních titulů již uvedených v české distribuci. Pro děti je určena sekce Animo nabízející spoustu oblíbených pohádek české i zahraniční produkce.

Srdcem festivalu se stane liberecký zámek, který by měl být prvním místem, kam návštěvník Anifilmu zavítá. Bude si zde moci zakoupit akreditaci nebo vstupenku, seznámit se s programem a potkat zajímavé hosty. Na zámku najde Game a VR zónu, zvuková studia, ale také občerstvení a festivalový obchod. Co se týká kinosálů, tak promítat budeme hned na několika místech, například v kině Varšava, v Cinema City Liberec, v hotelu Zlatý lev, v Lidových sadech, v letním kině na náměstí Dr. E. Beneše, a na dalších místech. Všechna projekční místa a konkrétní program mohou brzy diváci najít na webu festivalu v rubrice Program.

-red-
foto/video: Anifilm © 2020