Dabingová premiéra Moniky Absolonové a hned negativní postava! (video)

Ačkoliv zpěv Moniky Absolonové můžeme znát již z mnoha animovaných filmů, letos se poprvé chopila i samotného dabingu jedné z hlavních postav. V rodinném muzikálu Trollové: Světové turné dabuje roli drsné rockové královny Bárby, kterou v originálním znění namlouvá americká herečka Rachel Bloom. Česká verze rodinného muzikálu pro celou rodinu Trollové: Světové turné vznikala v pražském dabingovém studiu LS Productions. Film právě vešel do českých kin.

„Už jsem měla tu možnost párkrát v animovaných filmech zpívat, ale nikdy jsem v nich nemluvila. Je to pro mě první zkušenost a jsem na sebe dost zvědavá,“ říká zpěvačka. Dodává, že se zápornou postavou rockerky Popy mnoho společného nemá, ale za to se v této šílené postavě může pořádně vyřádit.
Režisér českého znění Ondřej Izdný říká, že s Monikou spolupracuje již po několikáté, ale její výkon jako dabérky ho překvapil: „Monika se během natáčení naučila veškeré technické fígle, které jsou k dabingu potřeba. Takže je možné, že se nám rodí nová – i dabingová hvězda.“

V hlavních rolích se v českém znění dále představí Martin Písařík (Větvík) a Ivana Korolová (Poppy). Oba můžeme znát již z prvního dílu, ve dvojce se nově objeví například i Petr Janda jako Král Nářez nebo Václav Noid Bárta v roli Prince Dý.

Trollové: Světové turné vstoupilo do českých kin 6. srpna.