Finále Plzeň je! Vstupenky je možné rezervovat od úterý

I Finále Plzeň samozřejmě muselo celou filmovou přehlídku přesunout z jarního termínu na podzim. Letošní 33. ročník proběhne ve dnech 25. až 30. září. Během šesti dnů, včetně prodlouženého víkendu, nabídne ty nejzajímavější české filmy, seriály a dokumenty uplynulého roku, ale i žhavé premiéry a předpremiéry a spolu s nimi hvězdné hosty. O Zlatého ledňáčka se v soutěžních sekcích utkají hrané filmy, dokumentární snímky, televizní a studentská tvorba. Hlavním centrem dění zůstává Měšťanská beseda a přilehlé Kopeckého sady. Novinkou je nový promítací sál v nedalekém Divadle Dialog.

„Jarní krize nás jako většinu ostatních silně zasáhla, ale rozhodli jsme se nevzdat se, festival posunout z jarního na podzimní termín a udělat nejlépe jak to půjde i ve ztížených podmínkách. Za svou dlouhou historii toho Finále zažilo již hodně. Někdy mu nepřála politická, jindy ekonomická situace, teď to byla epidemie. Ostatně to není poprvé, co se odehraje na podzim, takové mimořádné ročníky již byly. Ale festival se vždy oklepal a diváci ho podrželi. Věřím, že tomu bude tak i tentokrát,“ říká Eva Veruňková Košařová, ředitelka Finále Plzeň.

Na festivalu se objeví to nejlepší ze současné domácí tvorby včetně hitu Šarlatán či novinky Bábovky. K vidění budou i zajímavé koprodukční tituly jako byl třeba historický snímek Amundsen, Trhlina, Sviňa nebo Služebníci. Chybět nebude ani Krajina ve stínu, čerstvá historická válečná novinka Bohdana Slámy.

Kompletní program festivalu je již zveřejněn na webových stránkách film.festivalfinale.cz.
On-line předprodej akreditací běží od 28. srpna, vstupenky si můžete rezervovat od 1. září.


Letošní festivalový ročník se uskuteční za dodržení veškerých aktuálně platných hygienických a protiepidemických opatření. Co to konkrétně znamená? Vstupenky si mohou zakoupit pouze registrovaní návštěvníci a to nejlépe on-line. Prodej vstupenek na místě bude probíhat ve dvou oddělených boxech, tak aby bylo eliminováno tvoření front. Vstupenky jsou nepřenositelné. Pokud si akreditovaný divák vybere na projekci více vstupenek, musí organizátorům v případě potřeby dodat seznam svých „spoludiváků“ (včetně jejich telefonu a e-mailu). Na všechny akce, které nejsou ve venkovních prostorech, se účastník musí registrovat: u projekcí zdarma si vyzvedne vstupenku, u industry programu bude provedena registrace před vstupem na akci. Do sálů tak nebude vpuštěn nikdo bez akreditace či platné vstupenky.

-red-
zdroj: Simona Andělová, 2media
foto/video: Totalfilm.cz, Finále Plzeň