Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Palm Springs – nejlepší komedie tohoto léta za týden v kinech (trailer)

Sice novinka, už teď podle ohlasů ze Sundance i pozitivních kritik takřka kultovní. Mnoho pozitivních přívlastků doprovází novou americkou komedii Palm Springs o dvojici, která uvízne v časové smyčce na otravné kalifornské svatbě. Film si získal uznání za svěží a zábavně drzý přístup k žánru romantické komedie. Kromě pozitivních ohlasů překvapil tvůrce i nečekaný komerční úspěch. Do českých kin vstoupí novinka 13. srpna.

Po premiéře na festivalu v Sundance se film prodal za nejvyšší částku v historii festivalu, aby následně stanovil nové rekordy americké platformy HULU ve sledovanosti a zájmu na sociálních sítích.
K úspěchu filmu režiséra Maxe Barbakowa velkou měrou přispělo skvělé herecké obsazení. V roli pohodáře Nylese exceluje držitel cen Emmy a Zlatého globu Andy Samberg, který se nejdříve proslavil jako komik. Samberg je členem tria The Lonely Island, jehož videa mají na YouTube přes 2,4 miliardy zhlédnutí, od roku 2005 vystupoval v pořadu Saturday Night Live.
Sarah, cynickou a nevázanou sestru nevěsty, pak neodolatelným způsobem ztvárnila Cristin Milioti. Tu diváci pamatují například z filmu Vlk z Wall Street či seriálů Černé zrcadlo a Fargo. Perličkou pro české diváky je fakt, že Milioti na Broadwayi vystupovala v muzikálu Once v roli postavy, kterou ve stejnojmenném filmu hrála Markéta Irglová. Milioti za svůj výkon získala cenu Grammy a kritici oceňovali její „přesvědčivý český přízvuk.“

Embed:

Česká premiéra filmu přichází v době, kdy kina stále bojují s úbytkem diváků a nedostatkem premiér. „Palm Springs je dokonalá americká komedie. Je vtipná, trochu cynická, trochu romantická a přitom se vyhýbá veškerým klišé. Taková injekce dobré nálady, vzácný druh snímku, který letos v českých kinech chyběl. Proto jsme dělali všechno proto, abychom ji stihli získat a uvést ještě v létě. Palm Springs má rozhodně potenciál přilákat do českých kin hodně diváků.,“ uvádí ředitel distribuční společnosti Aerofilms Ivo Andrle.

-red-
foto/video: Aerofilms © 2020

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast