Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚMRTÍ: Zemřela herečka Hana Brejchová, která se proslavila rolí ve filmu Lásky jedné plavovlásky Miloše Formana. Bylo jí 77 let. Připomeňte si ji zde.

Eliška Balzerová: Jsem ráda, že zlínský festival žije a je tu cítit radost (video)

Eliška Balzerová převezme na slavnostním zakončení 60. ročníku Zlín Film Festivalu Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii. Na dopoledním setkání s novináři promluvila populární herečka o svých oblíbených rolích a filmové a televizní práci. Zmínila také svůj vztah k filmovému festivalu ve Zlíně a šestiletému působení prezidenta festivalu ve funkci: „Jsem opravdu ráda, že se festival dostal do rukou pana Čestmíra Vančury. Před lety začal trochu uvadat, teď se sem vrátila radost a festival opravdu žije,“ řekla Balzerová. Kromě otázky na festival ve Zlíně jsme se Elišky Balzerové v následujícím videu ptali, proč její nejznámější filmy a seriály získávají nové a nové generace diváků, na jaké méně známější tituly ráda vzpomíná nebo jaký má jako herečka vztah k rekvizitám.

Balzerová patří mezi nejobsazovanější české herečky, úspěšně dabuje, zahrála si v řadě televizních seriálů a filmů, populární se stala díky legendárnímu seriálu Nemocnice na kraji města a zapsala se do paměti diváků také nezapomenutelnou rolí v komedii století S tebou mě baví svět. Je také nositelkou prestižní filmové ceny Český lev za nejlepší ženský herecký výkon ve snímku Ženy v pokušení. To je jen část bohatého výčtu filmové práce, kterou za sebou Eliška Balzerová má. Herecký výkon ve filmech a seriálech je však jen jedním z důvodů, proč se organizátoři Zlín Film Festivalu rozhodli ocenit její práci.

„Eliška Balzerová ztvárnila desítky kvalitních a rozmanitých rolí na divadle, ve filmu i v televizi, spoluzakládala a později šéfovala Divadlu na Fidlovačce. Je nám proto nesmírnou ctí, že tato elegantní dáma, která má navíc blízký vztah k našemu regionu, převezme ocenění a vstoupí tak do naší festivalové síně slávy,“ vysvětluje umělecká ředitelka festivalu Markéta Pášmová.

Eliška Balzerová s Janou Šulcovou ve filmu S tebou mě baví svět (foto: archiv)

Eliška Balzerová se při ceremoniálu k ukončení 60. ročníku Zlín Film Festivalu stane již čtyřiadvacátým držitelem tohoto čestného ocenění.
„Ze zprávy o ocenění jsem měla velkou radost. Na filmovém festivalu ve Zlíně jsem byla mnohokrát a vždycky to bylo moc příjemné. Navíc se koná v mém rodném kraji,“ vysvětluje herečka pocházející z nedalekého Vsetína.

Tradice ceny, kterou si ze Zlína oblíbená česká herečka odveze, sahá do roku 1997, kdy se prvním držitelem stal zlínský režisér hraných filmů pro děti a mládež Josef Pinkava. Loni toto ocenění převzal zpěvák Karel Gott.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Zlín Film Festival, Falcon © 2019, 2020
TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast