Lavi je zpátky! Točí se film Vyšehrad, do kin půjde příští rok na jaře

Po úspěšném internetovém seriálu přichází postava Laviho v novém celovečerním filmu, za kterým stojí jeho původní tvůrci. V těchto dnech se snímek začal natáčet. Do kin dorazí na jaře 2021. Původní seriál Vyšehrad má desítky tisíc fanoušků na sociálních sítích a miliony zhlédnutí celé série. Problematického fotbalistu ztvárnil neopakovatelným způsobem Jakub Štáfek.

Vyšehrad

V hlavní roli Laviho se opět představí Jakub Štáfek. „Lavi je pořád stejný dement, ale snaží se být lepší na té fotbalové úrovni.  A to se mu daří,“ prozradil herec, který se v rámci tohoto projektu postavil i za kameru jako režisér spolu s Martinem Koppem. Zároveň je i jedním z producentů filmu. „Film Vyšehrad je dospělejší, nejsou to už jen krátké skeče jako v seriálu.
S Martinem Koppem a kameramanem Honzou Filipem společně fungujeme skvěle, takže když jdu před kameru, je to už pro mě jenom taková třešnička na dortu,“
dodal Štáfek.

Vyšehrad – David Novotný, Jaroslav Plesl

Část producentské role přesunul na svoje kolegy producenty Ctibora Poubu a Jana Kallistu. „Vyšehrad je fenomén a pro všechny tvůrce je to totální srdcová záležitost. A protože všichni trochu dorostli, jsou moudřejší a dospělejší, tak jsme si řekli, že by Vyšehradu slušelo filmové plátno. Velikostně je pro Laviho tak akorát. Chtěli bychom tuhle velkolepou podívanou ukázat lidem hlavně v kině. Když už Lavi znovu ožije, tak ať je to s plnou parádou. Tvoříme ryzí zábavu a diváci se mají na co těšit,“ vysvětlil Ctibor Pouba.

Vyšehrad – Jakub Štáfek a děvčata

Návrat oblíbené postavy vyvolal na sociálních sítích obrovskou fanouškovskou odezvu, a to velmi pozitivní. „Ve filmu zachováváme všechno, co si diváci v seriálu oblíbili. Vyprávíme ale více filmový příběh, mapujeme Laviho snahu dostat se dál a výš, a zároveň nahlížíme hlouběji i do jeho rodinného života, ve kterém se objeví například i dítě. Zkrátka Lavi roste spolu s námi všemi. Myslím, že se Tomáši Vávrovi podařilo napsat scénář, který tohle všechno v sobě má,“ dodal Pouba s tím, že film nebude rozhodně jen o fotbalu. „Zkrátka jsme nohama na zemi, ale míříme vysoko,“ dodal Jakub Štáfek.

Vyšehrad – Jakub Štáfek

Agenta Laviho Jardu si znovu zahraje Jakub Prachař, zůstávají i Ondřej Pavelka jako předseda a Jiří Ployhar jako trenér FK Slavoj Vyšehrad. V dalších rolích se představí například Ivana Chýlková, David Prachař, Jaroslav Plesl, David Novotný či Jiří Dvořák. A samozřejmě nebude chybět ani spousta hvězd sportovního nebe. „Samozřejmě je přirozené, že se Lavi ve filmu obklopuje osobnostmi, které ´stejně jako on´ něco znamenají ve sportovním světě. Většina z oslovených účinkování ve filmu neodmítla, naopak spousta vrcholových sportovců byla z nabídky zahrát si ve Vyšehradu nadšená,“ řekl Pouba s tím, že půjde nejen o sportovce z oblasti fotbalu, ale také například hokeje nebo basketbalu. „Motivuje je také téma sportovního fair play, které se celým filmem prolíná,“ dovysvětlil producent.

První díl původního seriálu Vyšehrad:

Film Vyšehrad vzniká v produkci Gangbang Production a bude se natáčet do poloviny října zejména v pražských lokacích. Do kin film uvede Bioscop na jaře 2021.

-red-
foto: Gangbang Production © 2020
zdroj: Gabriela Vágner