Nepřehlédněte

Adam Sandler jako Kosmonaut z Čech ve filmu režiséra Černobylu

Netflix a Adam Sandler za sebou mají již šest společných projektů – včetně thrillerového Drahokamu, úspěšné Vraždy na jachtě s Jennifer Aniston a aktuálního Hubieho Halloweenu.  Ke zhlédnutí v knihovně Netflixu je i Sandlerova stand-up show 100% FRESH. A zřejmě jsou se spoluprací obě strany spokojeny. Sandlerova produkční společnost Happy Madison nejen že by měla podle lukrativní smlouvy v blízké budoucnosti s VoD gigantem spolupracovat na nejméně čtyřech dalších filmech, Sandler navíc podepsal smlouvu na hlavní roli adaptace knihy Kosmonaut z Čech autora Jaroslava Kalfaře.

Hubieho Halloween

Sandler ztvární Jakuba Procházku, jediného člena posádky rakety mířící k Venuši, reflektující během mise vztah se svou ženou Lenkou. Knižní předloha je oceňována za laskavý humor, který se evidentně Sandler, dlouholetá hvězda notně přiblbých komedií, pokusí přenést na plátno. Sandler např. v Drahokamu dokázal, že hrát rozhodně umí, jeho obsazení do role českého astronauta na základě originální, inteligentní knihy však přesto budí opatrnou zvědavost. Určitou naději budí angažmá režiséra Johana Recka, který byl kritikou i diváky oceňován za fantastický seriál Černobyl z produkce HBO. Film produkuje skupina Fee Association, patřící herci Chaningu Tatumovi.

Adam Sandler

Autor knihy, Jaroslav Kalfař, je ovšem z obsazením svého hrdiny dle svých slov nadšený. Pražský rodák narozený roku 1988 v patnácti letech emigroval do Spojených států, kde se Kosmonaut z Čech, román fascinovaný samotou a představující autorovu rodnou zemi širšímu americkému publiku, stal brzy po vydání úspěšným počinem. Kalfař se navíc podílel i na scénáři. První klapka by měla padnout zkraje příštího roku.

-red-
foto: Netflix, archiv © 2020

%d blogerům se to líbí: