Nepřehlédněte

Duna taky letos nebude a navíc odsune Batmana do roku 2022

Dalo se to čekat. Když se Duna v plánu premiér objevila ve stejném distribučním okně jako Wonder Woman 84, bylo jasné, že minimálně jeden z filmů v plánu dlouho nevydrží. Plány na promítání posledních velkých blockbusterů letošního roku se začínají hroutit jako domečky z karet. Dunu studio oficiálně přesunulo na 1. říjen 2021 (respektive 30. září u nás). Nový fakt je o to smutnější, že očekávaný film Dennise Villeneuva odsune novou verzi Batmana, která byla v plánu zaparkovaná na totožné datum. Netopýří muž uhne až do 4. března 2022.

Pokud se situace na filmovém trhu příští rok uklidní, budou tyto přesuny a uhýbací manévry čím dál častější. (Bondovce Není čas zemřít před pár dny raději vyklidilo pole jinak velmi silné Rychle a zběsile 9). Filmů je na rok 2021 naplánováno tolik, že v současné podobě kinoplán rozhodně nezůstane. Filmy by na sobě navzájem kanibalizovaly a žádný z nich by neměl šanci stát se opravdovým hitem. Už v tuto chvíli je jasné, že spousta titulů vyrobených v roce 2020 se na plátna kin dostane až v roce 2022, některé možná i o rok později.

Duna (foto: WB)

Nové zpracování Duny Denise Villeneuva má našlapané obsazení, diváci se mohou těšit na řadu hvězd, jako je Timothée Chalamet v hlavní roli, Rebecca Ferguson, Josh Brolin, Zendaya, Oscar Isaac, Javier Bardem, Dave Bautista, Stellan Skarsgård nebo Jason Momoa. První trailer byl zveřejněn na začátku září. O měsíc později už studio oznámilo přesun. Původně se film měl do kin podívat 17. prosince 2020.

-red-
foto/video: Warner Bros, Vertical Entert. © 2020
© 2020 Warner Bros. Entertainment Inc., Chiabella James