Johnny Depp končí v roli Grindelwalda kvůli obvinění z domácího násilí

Johny Depp a Amber Heard stále  podstupují soudní tahanice kvůli nařčením z domácího násilí, kterého se na sobě oba údajně dopouštěli. Oba herci vzájemná obvinění popírají, Depp ovšem tento týden prohrál přelíčení s britským bulvárem The Sun, který jej jako násilníka v jednom ze svých textů onálepkoval. Soud hercovu žalobu kvůli pomluvě zamítl, čímž de facto udělal na neurčito tečku za Deppovou kariérou. Studio Warner Bros. následně herce požádalo, aby se stáhl z připravovaného pokračování Fantastických zvířat.

Johnny Depp (foto: archiv)

Kariéra 57letého herce začala v Noční můře v Elm Street, načež se Depp přes Četu a seriál 21 Jump Street dostal až k dlouholeté spolupráci s režisérem Timem Burtonem. Drtivá většina diváků si jej nejrychleji spojí s kapitánem Jackem Sparrowem; poslední pirátský film Salazarova pomsta z roku 2017 ale u kritiky vyhořel a příliš nezaujal ani diváky.

Většího úspěchu se nedočkala ani potterovská Fantastická zvířata, kde Depp doufal v další sérii komerčních pecek v roli černokněžníka Grindelwalda, jeho angažmá ale fandy nenadchlo a tržby obou dílů zůstaly rovněž za očekáváním. Třetí díl byl z podzimu 2021 odsunut o rok, aby tvůrčí tým měl více času na poctivé dopilování scénáře a příprav. Produkce ovšem byla zastavena kvůli koronaviru a nyní, po soudním debaklu, ji byl Depp nucen kompletně opustit.

Prohra soudu s The Sun v podstatě Deppův násilnický status právně zpečetila, studio Warner Bros. tedy herce požádalo, aby z role Grindelwalda odstoupil. Depp na svém Instagramu zveřejnil prohlášení, kde žádost studia přijal, zároveň ale poděkoval za podporu a uvedl, že bude dál bojovat za očištění svého jména i pokračování kariéry.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Johnny Depp (@johnnydepp),

Potterovky jsou rodinnou značkou s poměrně černobílým dobrem a zlem a jasně danými výchovnými hodnotami pro děti a dospívající, studio si tedy nemohlo dovolit v jedné z hlavních (byť záporných) rolí angažovat osobnost s takto nešťastným PR. Tváří Grindelwalda se tak ve zbývajích třech dílech Zvířat stane někdo jiný. Fandům by radost udělal třeba Colin Farrell, který už ztvárnil černokněžníkovo alter ego v přestrojení, nebo třeba Jamie Campbell Bower a Michael Byrne, kteří jej v různých časových obdobích hráli v posledních dílech Harryho Pottera. Tvůrci určitě o přeobsazení již debatují, na jakékoli oficiální vyjádření je ale ještě brzy.

Producenti mainstreamových filmů a sérií všeobecně budou minimálně v nejbližších letech mít problém Deppa do svých projektů obsadit. V jeho portofliu byla v posledních letech Fantastická zvířata navíc jediným výraznějším titulem – letos se objevil pouze v nenápadném životopisném dramatu Minimata, kde si střihnul roli žurnalisty W. E. Smitha, upozorňujícího na znečišťování životního prostředí.

-red-
foto/video: Totalfilm.cz, Vertical, Falcon © 2020

  1. […] nebo zda snad chce odkazovat spíš na první adaptaci z roku 1971, jisté ale je, že Depp se po nedávném skandálu určitě neobjeví. Spekuluje se ale o obsazení Toma Hollanda nebo Timothée […]

  2. […] začátku listopadu jsme vás informovali, že po prohraném soudu týkajícího se domácího násilí údajně páchaném Johny Deppem na […]

Comments are closed.