Nepřehlédněte

Do konce roku je v kinech v plánu už jen Duše, Wonder Woman se chystá na ústup

Pixarovka Duše by ve vybraných zemích měla zamířit na prémiový přístup Disney+ po vzoru letní Mulan, která se při nasazení v tomto modelu studiu zjevně víceméně vyplatila. Český distributor Falcon nicméně stále počítá s plánem dopřát příběh předčasně zesnulého hudebníka tuzemským divákům v kinech, a sice 25. prosince, ve stejný den, kdy film bude uveden ve Spojených státech. V Česku je to poslední hollywoodský film, který zůstává v plánu premiér tohoto roku. Wonder Woman 84 v něm také stále figuruje, ale zákulisní informace hovoří už nyní o přesunu.

Před několika dny prosákly na internet spekulace, že studio MGM v čele s producenty Michaelem G. Wilsonem a Barbarou Broccoli jedná s Netflixem a Applem o umístění nové bondovky Není čas zemřít na jejich VoD služby. Patrně i vzhledem k extrémně vysoké částce (některé zdroje hovoří o 600 milionech dolarů) si ovšem společnosti neplácly a Bond tak 2. dubna 2021 zamíří na stříbrná plátna, kam patří.

Podle aktuálních informací navíc je studio Universal stále pevně odhodláno o pár týdnů později, 27. května 2021, do světa vypustit devátý zářez přepálené akční série Rychle a zběsile, který z dubnového termínu Bondovi uhnul. Třeba se tentokrát Vin Diesel i s rodinou po koronavirovém odsunu podívají až do vesmíru :).

Na neurčito ale studio Disney nově odsunulo snímky Free Guy s Ryanem Reynoldsem a poirotovku Smrt na Nilu, které podědil po nákupu Foxu a které jsme měli dle původního plánu vidět ještě letos. Před Silvestrem tak hrdinně bojuje už jenom Wonder Woman 1984, i její ústup do předpokládaných post-vakcinových dob po vzoru Duny je ale jen otázkou času.

Chybějící data premiéry odsunutých titulů poukazují na systémovější problém, kdy se blockbustery kupí v pomyslné frontě tak moc, že by se v následujícím roce navzájem ušlapaly. V tuto chvíli filmoví producenti více a více laborují s pořádným znovunakopnutím filmového průmyslu v druhé polovině příštího roku; s přihlédnutím k faktu, že všechna hlavní studia v Hollywoodu navíc i v tuto chvíli čile točí nové a nové filmy, si na některé projekty počkáme až do roku 2022 či dokonce 2023.

Multikina ve vlastnictví studií?

Navzdory úmornému čekání filmových fandů však na celou problematiku lze nazírat s opatrným optimismem. Podle nejnovějších zákulisních spekulací by se nakonec nemusel blížit předpovídaný zánik kin – pandemie by se mohla spíše stát katalyzátorem změny jejich vlastnické struktury. Multiplexy totiž v některých případech jednají s velkými studii o odkupu části svých sálů. Tím by se majitelům kin rapidně ulevilo v jejich zadlužení a Hollywood, stále neúnavně pracující na nových projektech určených pro stříbrná plátna, by si mohl mnout ruce nad nedělenými zisky z jím vlastněných kinosálů. Uvidíme, jestli k tomuto kompromisu, který by určitě udělal radost všem fanouškům kinozážitků, skutečně dojde.

-red-
foto/video: Falcon, CinemArt, Vertical, Forum Film © 2020

%d blogerům se to líbí: