Diváci si o Vánocích nejčastěji pustili pohádky ČT – sledovanost byla rekordní

Vysílání České televize je ve vánočním čase tradičně nejsledovanější. Letos se na veřejnoprávní televizi kvůli vánočnímu programu dívalo nejvíc lidí od začátku elektronického měření sledovanosti v roce 1997. Program některé ze sedmi stanic ČT si v prime time (19–22 hodin) vybralo více než 51 % lidí, kteří měli v danou dobu zapnutou televizi. Nejvyhledávanější byl o letošních Vánocích program České televize také v průběhu celého dne. Na štědrovečerní pohádku O vánoční hvězdě se dívalo v televizní premiéře 2, 68 milionu diváků, dalších 841 tisíc si ji pustilo na ivysílání.

O vánoční hvězdě je třetí nejsledovanější štědrovečerní pohádka od začátku měření sledovanosti v roce 1997 a zároveň nejsledovanější pořad letošního roku na všech TV stanicích. Děti ve věku 4-14 let tvořily z celkového počtu diváků 350 tisíc, podíl na sledovanosti se u nich dostal na hodnotu 61,13 %. Pohádka zároveň pokořila historický rekord v odložené sledovanosti na tuzemském trhu. Odloženě v televizi si ji totiž v průběhu tří dnů po odvysílání pustilo 841 tisíc diváků starších čtyř let.

Na první svátek vánoční diváky nejvíce zaujala premiéra pohádky Hodinářův učeň, kterou doposud vidělo 2,5 milionu diváků starších čtyř let (živě v TV a odloženě v TV a na internetu) při podílu na sledovanosti více než 46 %. Následující den, na Štěpána, nejvíce bodovala premiéra česko-slovenské pohádky O léčivé vodě. Nenechalo si ji prozatím ujít 2,06 milionu diváků starších čtyř let při podílu na sledovanosti téměř 38 % a stala se tak nejsledovanější pohádkou vysílanou na druhý svátek vánoční od začátku měření.

-red-
zdroj: ATO – Nielsen Admosphere živě + TS0-3