Nepřehlédněte

Total Week – nej novinky uplynulého týdne

Poslední letošní souhrn důležitých novinek uplynulého týdne je tady. Poradíme vám co s penězi od babičky, opět probereme Warnery a jejich kontroverzní chování ve filmovém byznysu, rozhlédneme se po plánech Daisey Ridley, dalším členovi ansámblu Fantastické čtyřky, dalším filmu o pandemii i prequelu Šíleného Maxe.

MGM na prodej

Jestli netušíte, co s vánočními penězi od babičky, jedno z nejstarších hollywoodských studií podle Wall Street Journal padne za oběť covidové krizi a zamíří na burzu za zhruba 5,5 miliard dolarů. Obrovské portfolio legendy, kterému patří Bondové, Hobiti nebo i stoleté klasiky jako Čaroděj ze země Oz by tak mohly notně rozšířit streamovací portoflio některých ze studií se zajetým VoD. MGM totiž žádnou takovou službu nemá, na rozdíl od jiných velkých hráčů tak nemá své premiéry během pandemie kam uklízet.

Warner Bros. vs Legendary

Když už jsme u streamování, nemůžeme vynechat hvězdu prozatím každého z našich nedělních shrnutí. Už jsme informovali, že Warner Bros. se svým nápadem nasazovat své novinky zároveň do kin a na HBO Max nepotěšili produkční společnosti Legendary, která spolufinancovala většinu dotčených filmů (v případě Duny nebo crossoveru Godzilla vs Kong šlo dokonce o 75 % rozpočtu) a se kterou hlavouni studia tento bezprecedentní krok vůbec nekonzultovali. Nyní už je oficiální, že Warneři ze strany Legendary mají na krku žalobu. Přelíčení mezi dvěma hollywoodskými hegemony tak možná bude zmíněný souboj přerostlých filmových monster metaforicky dost připomínat.

Daisy Ridley

Rey míří do kanálu

Po konci Star Wars se zdálo, že o Daisy Ridley nemá nikdo zájem, po chystané sci-fi Chaos Walking s Tomem Hollandem a pokračování Králíčka Petra se ale objeví i v životopisném dramatu Young Woman And The Sea na Disney+. Natáčení příběhu Gertrudy Ederle, první ženy, která po několika neúspěšných pokusech přeplavala kanál La Manche, je ideálním kandidátem na tradiční old-school sportovní podívanou. Natáčet by se mělo začít někdy po Novém roce. Daisy Ridley už ve spolupráci s Disneym plavat umí, tak snad se v ní nevykoupe.

 

Giancarlo Esposito

Esposito míří do Čtyřky

Giancarlo Esposito zazářil v seriálových The Boys a Mandalorianovi, fandové si proto jeho záporácké charisma začínají projektovat do nedávno oznámeného rebootu Fantastické čtyřky, která bude po akvizici Foxu Disneym konečně v dobrých rukou Kevina Feigeho a součástí MCU.  Esposito se tak objevuje ve fan castu po boku Johna Krasinskiho a Emily Blunt v rolích Mr. Fantastica a Invisible Woman. Disney s Rosario Dawson v již zmíněném Mandalorianovi ukázal, že podobným přáním v některých případech umí naslouchat, tak uvidíme, jak to dopadne u marvelovské první rodinky.

Další film o pandemii

Nedávno jsme pro vás lokalizovali trailer k snímku Songbird z produkční dílny Michaela Baye, který jako první tematizuje pandemii koronaviru jako svůj námět. Že půjde jen o vlaštovku celé řady podobných filmů dokazuje tento týden dotočený The Survivalist Johnem Malkovichem a Jonathanem Rhysem Meyersem, jehož zápletka připomene Potomky lidí – zvláštní agent v něm totiž musí přepravit ženu imunní proti smrtícímu viru napříč zdecimovanými Spojenými státy.

Od šachů do benzínové pouště

Šílený Max: Zběsilá cesta režiséra George Millera byl neuvěřitelně nadupanou a čistou akční žánrovkou, která zaujala mj. postavou Furiosy ztvárněnou Charlize Theron. Nedlouho po úspěchu filmu Miller začal plánovat prequel, který nám přiblíží Furiosinu minulost, např. to, jak vlastně přišla o jednu celou paži. V hlavní roli se objeví stále oblíbenější Anya Taylor-Joy a po jejím boku Chris Hermsworth, který s akčním žánrem má spoustu zkušeností. Warner Bros. by měli film uvést v kinech (!) 22. června 2023.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto: archiv, Vertical Entertainment © 2020

%d blogerům se to líbí: