Nepřehlédněte

Total Week – Nejzásadnější filmové a TV události týdne

V nové každonedělní sérii vám přinášíme deset glos shrnujících nad rámec běžných velkých článků to nejzásadnější, co se za uplynulý týden ve světě filmu událo.

Last of Us na HBO

Last of Us, jedna z nejlepších a nejkontroverznějších playstationových her historie, se oficiálně dočká seriálového zpracování od HBO. Adaptace příběhu ostříleného Joela a malé Ellie je ve skvělých rukou, na projekt navíc dohlíží Neil Druckman, režisér obou her. Houba cordiceps, která v Last of Us šíří své podhoubí parazitováním na nemrtvých lidských nositelích, mimochodem existuje i v reálném světě. Sice si místo lidí zatím takto počíhává jen na larvy a mravence, ale do konce roku 2020 je ještě daleko, tak si držme palce.

Ellie v Last of Us

Představitel Darth Vadera zemřel

Darth Vader splynul se Sílou. Britský kulturista, vzpěrač a kaskadér David Prowse, který při natáčení původní Lucasovy trilogie oblékal Vaderovo černé brnění a postaral se tak o jeho impozantní výšku a charakteristickou řeč těla, zemřel ve věku 85 let po krátké nemoci. 89letý herec James Earl Jones, který Vadera předaboval a nahradil tak Prowseho srandovní přízvuk, se zatím snad těší pevnému zdraví.

Ze Hry o trůny Avengerem

Z Tyriona se stane Avenger. Ne ale takový, který by se v nových filmech MCU pral po boku Doctora Strange nebo Thora – Peter Dinklage si střihne roli bizarního superantihrdiny Toxic Avengera z 80. let. Krvavé, černohumorné příhody šeredného uklízeče, který získal zvláštní schopnosti po pádu do radioaktivního odpadu, se dočkaly tří pokračování, videohry, dětského kresleného seriálu a muzikálu. Uvidíme, jak remake téhle guilty pleasure úchylárny pro nové tisíciletí dopadne a kdy vlastně vyjde.

Peter Dinklage

Z herečky je herec

Herečka Ellen Page oznámila, že se přejmenovala na Eliotta a oficiálně se přihlašuje k nebinární transgender sexualitě. Podporu mu záhy deklarovala řada celebrit. I my mu samozřejmě nepřejeme nic než štěstí, ale nepřijmout raději jméno Allen Page považujeme za obrovsky promarněnou příležitost.

Eliott Page

Mandalorian nejcennější značkou

Žebříčku nejpopulárnějších frančíz, který vznikl z dvouletého průzkumu amerického agentury National Research Group, nepřekvapivě domují Star Wars a Marvel. Třetí místo zaujímá netflixovský seriál Stranger Things, druzí jsou Avengers a na prvním místě se umístil seriál Mandalorian od Disney+. Takové umístění jednoho konkrétního produktu spadající pod celou kolosální značku jen potvrzuje, že příběhy nájemného lovce snad s výjimkou Rogue One dalece přesahují jakékoli Star Wars, které Disney po nákupu Lucasfilmu vyplodil – hraná verze Ahsoky Tano, sakramentsky badass návrat Boby Fetta nebo již kultovní roztomilé Yodě si tedy takové ocenění určitě zaslouží.

Mandalorian z Disney+

Van Helsing nově

Toxic Avenger není jediným přiblblým filmem, který se dočká předělávky. Novou verzi dostane i Van Helsing, lovec nestvůr, kterého si v Česku natočeném braku z roku 2004 zahrál Hugh Jackman. Na filmu pracuje James Wan, držme tedy studiu Universal palce, aby stvořili podobnou svěží pecku, jako byl letošní Neviditelný.

Chris Evans a Ryan Gosling v Česku?

Že bratři Russoovi, tvůrci kasovně nejúspěšnějšího filmu historie, Avengers Edgame, pracují na extrémně drahé špionážní netflixovce The Grey Man s Chrisem Evansem a Ryanem Goslingem, už nějakou dobu víme. Čerstvě jsme ale zjistili, že jeho část se bude natáčet i v Česku. Fanoušci a fanynky, brzy přijde čas vyrazit na lov do ulic.

Umělec roku Chadwick Boseman

Chadwick Boseman nás opustil příliš brzy a bude nám chybět. Prestižní americký týdeník a online web Entertainment Weekly jej tento týden ověnčil oceněním Entertainer of the Year. Marvel navrch upravil firemní intro k Black Pantherovi, kde je nově místo postav z celého MCU oslavován právě Chadwick. Ať žije král.

Ewan McGregor se chystá zpět do jedijského hávu

Ewan McGregor je borec, a miluje motorky. Před nedávnem se vrátil z roadtripu po Střední a Jižní Americe, kterou probrázdil na prototypu elektrického Harleye Live Wire. Z cesty vzniknul parádní seriál Long Way Up pro Apple TV+. Co je ale důležitější, Ewan se vrátil obrostlý pořádným beardem. Spolu s drby o lednovém startu natáčení seriálu o Obi-Wanovi Kenobim to vypadá, že návrat do jedijských hávů je opravdu na spadnutí.

Ewan McGregor

Sony připravuje adaptaci herní série Metal Gear Solid

Oscar Isaac je Solid Snake. To není nadávka ani pornoherecký pseudonym, ale jméno hlavní postavy legendární herní série Metal Gear Solid z dílny japonské génia Hidea Kodžimy, která proslula sofistikovaným příběhem a důrazem na stealth. Sony rozjelo na plno přípravné práce na filmové adaptaci.

Oscar Isaac

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: © Totalfilm, archiv, Disney, IMDB, HBO