Nepřehlédněte

Kostková a Sokol natáčí vánoční komedii od tvůrců Všechno nebo nic

Osvědčený tandem ve složení Evita Twardzik Urbaníková a producentská společnost NUNEZ NFE, který stojí za úspěšnými romantickými tituly Všechno nebo nicPříliš osobní známost, se pustil do výroby nového filmu. Vánoční komedie V létě ti řeknu, jak se mám vzniká pod režisérským dohledem Marty Ferencové. Herecké obsazení je, jak jsme u „evitovek“ zvyklí, opět mezinárodní. Z českých hvězd se ve filmu objeví třeba Tereza Kostková, Ondřej Sokol nebo Martin Hofmann. Vedle nich na plátně uvidíme i tři rumunské filmové hvězdy.

Režisérka Marta Ferencová s Ondřejem Sokolem a Andreeou Vasile

První klapka padla doslova před pár hodinami v Bratislavě. Celý film se tentokrát bude natáčet výhradně na Slovensku. Přestože vánoční trhy se letos po celém světě ruší, Bratislava se jich díky filmu dočkala. Důvodem bylo právě natáčení jedné z největších scén nové vánoční komedie.
„Pro mně je tento film rozhodně nejvýpravnější, máme v něm jedenáct hlavních postav a tím pádem i o mnoho víc příběhů. Krom toho natáčíme v překrásných lokacích, diváci se skutečně mají nač těšit. Upřímně si myslím, že z třech filmů, které jsme doteď v této produkci natočili, je tento nejnáročnější a laťku jsme si položili opravdu velmi vysoko,“ říká autorka knižní předlohy, scenáristka Evita Twardzik Urbaníková.

Spisovatelka a autorka scénáře Evita Twardzik Urbaníková

V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.

Herecká parta z filmu V létě ti řeknu, jak se mám

„Tento film je plný zvratů, protože vždy, když máme v životě pocit, že je všechno ok, stane se něco, co nás vyhodí z konceptu,“ pokračuje autorka scénáře. Tu společně s celým štábem překvapilo nepříznivé počasí, když se na vánoční trhy spustil pořádný liják.
„V noci ze středy na čtvrtek se situace zkomplikovala, pro neustálý déšť se natáčení nečekaně prodloužilo, ale nakonec jsme vše zdárně dotočili, říká výkonný producent Marek Vozár z producentské společnosti NUNEZ NFE.

Romantické vánoční kulisy filmu V létě ti řeknu, jak se mám

Jednu z hlavních rolí ve filmu hraje Tereza Kostková. „V Bratislavě mám svoji velkou premiéru. Ve slovenském filmu jsem totiž ještě nikdy nehrála,“ vysvětluje herečka. „Náš vztah se Slovenskem se tím pádem výrazně prohlubuje, už sem nejezdím jen z rodinných důvodů, ale i pracovně. A z toho mám velkou radost,“ dodává herečka, jejímž manželem je slovenský režisér Jakub Nvota.

Český herec Ondřej Sokol si už práci s tandemem Ferencová-Twardzik vyzkoušel u filmu Všechno nebo nic. „Pracuje se mi s nimi opravdu skvěle,“ pochvaluje si Sokol. Stejně tak na spolupráci s populárním českým hercem vzpomíná režisérka Marta Ferencová. „S Ondřejem jsme si sedli. S některými lidmi hned poznáte, že jste na stejné vlně. Přitom je vlastně úplně jedno, jestli jste spolu dřív pracovali nebo ne,“ říká režisérka, která zároveň potvrzuje slova o náročném natáčení.
„Nikdy jsem ve filmu neměla tolik hlavních postav, jejichž osudy jsou navzájem takto propletené. Navíc, natáčíme ve třech jazycích, což je pro režiséra nesmírně náročné,“ vysvětluje Ferencová.

Natáčení filmu V létě ti řeknu, jak se mám

Ve filmu se dále objeví českým divákům dobře známí Ján Koleník nebo Soňa Norisová  a také Marián Miezga, Dominika Morávková, Petra Vajdová, Jaroslav Plesl, Simona Babčáková nebo Eva Pavlíková. V obsazení nechybí už zmíněné tři rumunské tváře Dana Rogoz, Pavel Bartos nebo Andreea Vasile.

Nová komedie má v plánu 31 natáčecích dní. Z Bratislavy se v průběhu produkce štáb přesune i na zasněženou Oravu.
Premiéra je zatím plánována na konec roku 2021.

-red-
zdroj: Raduz Kafka
foto: NUNEZ NFE © 2020

Předchozí film producentů NUNEZ NFE měl v českých kinech premiéru v lednu. I ten režírovala Marta Ferencová. K dostání je na DVD, iTunes, O2 nebo Google Play.

%d blogerům se to líbí: