Godzilla vs Kong proti sobě v prvních záběrech (trailer)

Kaiju souboj obří ještěrky a opice se představuje v novém traileru. Šestatřicátý film v sérii o Godzille, dvanáctý film o Kongovi a již čtvrtý snímek z monstrózní série společnosti Legendary s Millie Bobby Brown a Alexanderem Skarsgårdem naváže na dva roky starého Krále monster a čtyři roky starý Ostrov lebek.

Že King Kong v nepříliš povedeném rebootu s Tomem Hiddlestonem vyrostl do dosud nevídaných rozměrů, aby si mohl dát po hubě s jinak podstatně monumentálnější Godzillou, už víme nějaký ten pátek. Producenti si při představě cross-overu dvou zavedených značek mlsně mnuli ruce, bohužel jim však plány jako mnohým dalším zhatila pandemie. Film tak byl několikrát odsunul a za čtvrt miliardy se jej pokusil odkoupit Netflix, studio Warner Bros. si ho ale uschovala pro svůj hybridní distribuční model – přerostlé bestie se tedy porvou ve stejný den na zatím jen americkém HBO Max a v tu chvíli otevřených kinech 26. března. Dá-li PES, v Česku bychom je mohli vidět již o den dřív.

Godzilla vs Kong

Není to přitom poprvé, co se legendární monstra setkají v jednom snímku – poprvé se tak stalo už roku 1962 v Japonské kaiju klasice King Kong vs. Godzilla. Fanoušci ovšem i půl století na to remcají a dávají najevo nespokojenost s koncem snímku, který si netroufl určit definitivního vítěze olbřímí fackovačky – oba obři se v něm zkrátka odporoučeli pod hladinu oceánu. Navíc v původním snímku Kong vystupuje spíš jako hrdina, zatímco Godzilla je devastující silou, která lidem spíš škodí.

Godzilla vs Kong

Nové snímky sice vykreslovaly Godzillu a Konga spíše naopak, v březnové Godzilla vs. Kong bychom se ale podle režiséra Adama Wingarda měli dočkat nejen jasného knock-outu, jako i vyvážených sympatií vůči oběma stranám konfliktu, které se mají dočkat stejného prokreslení, jako lidští protagonisté. Tak uvidíme, třeba si CGI monstra nakonec i odnesou Oscary za herecký výkon.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros., Vertical Entertainment © 2021