Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER NA KRIMI THRILLER MIKI NATOČENÝ PODLE PŘÍBĚHU SKUTEČNÉHO ŠÉFA SLOVENSKÉHO PODSVĚTÍ? TADY JE.

Godzilla vs Kong proti sobě v prvních záběrech (trailer)

Kaiju souboj obří ještěrky a opice se představuje v novém traileru. Šestatřicátý film v sérii o Godzille, dvanáctý film o Kongovi a již čtvrtý snímek z monstrózní série společnosti Legendary s Millie Bobby Brown a Alexanderem Skarsgårdem naváže na dva roky starého Krále monster a čtyři roky starý Ostrov lebek.

Že King Kong v nepříliš povedeném rebootu s Tomem Hiddlestonem vyrostl do dosud nevídaných rozměrů, aby si mohl dát po hubě s jinak podstatně monumentálnější Godzillou, už víme nějaký ten pátek. Producenti si při představě cross-overu dvou zavedených značek mlsně mnuli ruce, bohužel jim však plány jako mnohým dalším zhatila pandemie. Film tak byl několikrát odsunul a za čtvrt miliardy se jej pokusil odkoupit Netflix, studio Warner Bros. si ho ale uschovala pro svůj hybridní distribuční model – přerostlé bestie se tedy porvou ve stejný den na zatím jen americkém HBO Max a v tu chvíli otevřených kinech 26. března. Dá-li PES, v Česku bychom je mohli vidět již o den dřív.

Godzilla vs Kong

Není to přitom poprvé, co se legendární monstra setkají v jednom snímku – poprvé se tak stalo už roku 1962 v Japonské kaiju klasice King Kong vs. Godzilla. Fanoušci ovšem i půl století na to remcají a dávají najevo nespokojenost s koncem snímku, který si netroufl určit definitivního vítěze olbřímí fackovačky – oba obři se v něm zkrátka odporoučeli pod hladinu oceánu. Navíc v původním snímku Kong vystupuje spíš jako hrdina, zatímco Godzilla je devastující silou, která lidem spíš škodí.

Godzilla vs Kong

Nové snímky sice vykreslovaly Godzillu a Konga spíše naopak, v březnové Godzilla vs. Kong bychom se ale podle režiséra Adama Wingarda měli dočkat nejen jasného knock-outu, jako i vyvážených sympatií vůči oběma stranám konfliktu, které se mají dočkat stejného prokreslení, jako lidští protagonisté. Tak uvidíme, třeba si CGI monstra nakonec i odnesou Oscary za herecký výkon.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros., Vertical Entertainment © 2021

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast