Mlsné medvědí příběhy: Premiérový večerníček ČT boduje u nás i ve světě

Nový večerníček České televize Mlsné medvědí příběhy vypráví o dvou neobyčejných medvědech. Pohodář Nedvěd a ustrašený Miška jsou nejlepší kamarádi a ze všeho nejradši mají jídlo. Většina jejich každodenních dobrodružství se tedy točí kolem toho, jak sehnat něco dobrého k snědku. Cesta za pořádnou mlsotou ale vždy není nejsnadnější. Na nový večerníček se děti mohou těšit od 24. ledna na ČT:D a ČT2 každý den v 18:45.

Mlsné medvědí příběhy

Hlavní hrdinové příběhu, Nedvěd a Miška, jsou každý trochu jiný. Velký Nedvěd je pohodář, kterého jen tak něco nerozhází. Rád cituje z knížek a časopisů, ale často informaci poplete nebo ji řekne jen napůl a dostane se do šlamastyky. Malého Mišku zas všechno snadno vyděsí. Oba z nich však mají mlsné jazýčky, a jakmile je honí mlsná, jsou schopni do dobrodružství skočit po hlavě. Ne vždy jim plány vyjdou podle představ a v medvědím životě je rázem všechno vzhůru nohama. I přes všechny jejich trable mají však příběhy dobrý konec.

První dojmy

Nedvěd i Miška jsou zábavní, pořádně mlsní a občas trochu ztřeštění. Jejich přátelské pouto je velmi silné a jeden by za druhého dal tlapku do ohně. Příběhy medvědů jsou plné vtipných a úsměvných situací, které rozesmějí nejen ty nejmladší z nás. Vedle dobře napsaných scénářů jednotlivých epizod musím pochválit i jednoduché a čisté výtvarné provedení a chytlavé písničky, které jednotlivé díly doprovází. Na sérii je milé i to, jak nenásilně a hravě poučuje.

Medvědím hrdinům propůjčili hlasy herci David Novotný a Lukáš Příkazký„Je to poprvé, co jsem se setkal s touto zajímavou, a i dost zábavnou disciplínou. A přiznávám, že to bylo ze začátku o hodně těžší, než jsem si představoval. Nějaký čas jsme museli Mišku hledat – polohu hlasu, charakter, specifické intonace. Pak se do toho ale člověk dostane a každý další díl už si je jistější. Večerníček je legenda. Máme dvouletého synka a Večerníček je logicky jeho první televizní pořad, na který se může pravidelně dívat. A rodiče se samo sebou dívají s ním. Tudíž jsem vlastně jeho pravidelným divákem a těším se, jak bude syn reagovat, až se začnou vysílat Mlsné medvědí příběhy,” vysvětluje hlas Mišky, herec Lukáš Příkazký. Další postavy namluvili Pavla Tomicová, Jan Vondráček, Jan Cina, Robert Mikluš a Zuzana Bydžovská.

Příběhy Mišky a Nedvěda měly úspěch na Mezinárodním festivalu filmů pro děti a mládež ve Zlíně a nyní získaly i nominaci na Českého lva v kategorii nejlepší animovaný film. Součástí série příběhu je i epizoda Na Lanýže!, která bodovala na několika domácích i světových festivalech, včetně toho nejvýznamnějšího ve francouzské Annecy. Na českém festivalu Anifilm pak získala ocenění za nejlepší televizní/online seriál.

Večerníček vznikl na motivy knížek Zbyňka Černíka Malá medvědí knížka a Taková medvědí rodinka v mezinárodní koprodukci Česka, Irska, Slovenska a Polska. Režie se ujaly Kateřina Karhánková a Alexandra Májová.

Kateřina Slavíková, Totalfilm.cz
foto/video: Česká televize, Bionaut © 2020, 2021