Ján Koleník v nové komedii: Konečně hraju zase záporáka! (na place)

Tvůrci koprodukční komedie V létě ti řeknu, jak se mám slibují velkou podívanou. V připravované novince od tvůrců úspěšných filmů Všechno nebo nic a Příliš osobní známost sáhli opět po osvědčených tvářích. Po boku Terezy Kostkové, Ondřeje Sokola, Martinu Hofmannovi nebo Jaroslavu Pleslovi bude magnetem (především dámské části publika) i slovenský herec Ján Koleník. Toho diváci v Česku znají ze seriálu České televize První republika.

Ondřej Sokol a Ján Koleník na place filmu V létě ti řeknu, jak se mám

Před pár dny v Bratislavě skončila druhá třetina natáčení této rodinné komedie. Tvůrci do snímku obsadili silnou sestavu známých herců. A právě jedna z postav byla napsána přímo pro slovenského fešáka Jána Koleníka.

„I když jde o romantickou komedii, hraju pána, u kterého zatím příliš humoru nevidím. Je to spíš záhadná postava, která v ději zamíchá kartami a určitým způsobem naruší vztahy, aby dosáhla svého cíle, prozrazuje o svojí postavě Ján Koleník, který si před kamerou po dlouhé době zahraje záporáka. „Právě to mě na této postavě od začátku zaujalo. Není to klasický klaďas, které hraju pravidelně, ale jde o postavu temnější a negativnější,“ vysvětluje herec.

Ján Koleník ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám

V létě ti řeknu, jak se mám mapuje životy bývalých spolužáků ze střední školy, kteří se i roky po skončení školy stále stýkají. Každý z nich má jiný životní příběh, jiné radosti i starosti, ale i tajemství, která do party vnáší vtip i napětí. Do života hlavních postav vstupujeme těsně před Vánoci, po kterých přichází nový rok, ve kterém mají všichni oslavit čtyřicátiny. Hrdiny nacházíme v různých fázích života, přitom jejich osudy se díky náhodám proplétají víc než dosud.

Natáčení filmu V létě ti řeknu, jak se mám

„Přiznám se, že některé postavy jsem ušila na míru konkrétním hercům. Jankova postava je jednou z nich. Při psaní scénáře jsem od začátku věděla, že tohle je role přesně pro něj, takže vlastně ani nemohl odmítnout,“ směje se scenáristka Evita Twardzik.

Koleník se na plátně objeví vždy dokonale upravený, jeho postava je totiž tzv. oblekový typ. „Jsem rád, že jsem ve filmu skoro pořád v tmavém obleku. Obleky nosím rád, i když to tak možná nevypadá, před kamerou jsem na sobě dlouho žádný neměl,“ dodává Koleník. „Černá barva podtrhuje charakter Jankovy postavy, v tomto filmu bude jakýmsi jeho poznávacím znamením. Navíc, Jankovi černá vyloženě sluší,“ říká kostýmní návrhářka Danica Raytchev.

„Jsem šťastná, že ve filmu máme množství kvalitních herců a velkých profesionálů. Jedním z nich je určitě Ján Koleník,“ uzavírá producentka filmu Oľga Núňezová z NUNEZ NFE.

Ján Koleník s autorkou Evitou Twardzik a producentkou Oľgou Núňezovou

Film V létě ti řeknu, jak se mám nyní čeká finální část natáčení. Koprodukční novinku uvidíme v českých i slovenských kinech.
-red-
zdroj: Radůz Kafka, NFE
foto: NUNEZ NFE