Nepřehlédněte

Lockdown – Anne Hathaway v karanténě s bývalým přítelem (trailer)

Anne Hathaway a Chiwetel Ejiofor se 5. února představí ve filmové novince natáčené během loňské jarní karantény. Romantická komedie Douga Limana nese příznačný název Lockdown. Vypráví o partnerské dvojici, která se ocitne v nucené karanténě těsně po rozchodu. Novinku uvede HBO a HBO GO. Podívejte se na trailer.

Linda (Anne Hathaway) a Paxton (Chiwetel Ejiofor) se ocitli v nepříjemné situaci. Pár po rozchodu nutí povinná karanténa i nadále žít pod jednou střechou. Linda je rozčarovaná z práce a Paxton zase žádnou nemá. Zatímco se oba bývalí milenci snaží o poklidné soužití, díky poezii a hektolitrům vína v sobě znovu probudí dávno vyhaslou touhu po životě. A navíc: nechají se zlákat jedinečnou nabídkou podílet se na riskantní loupeži šperků…

Lockdown (foto: HBO)

“Bylo to vzrušující,” vypráví Anne Hathaway o nově nabyté zkušenosti při natáčení v době pandemie. “Vím, že někteří lidé během karantény začali znovu kouřit, někteří si začali při obědě dávat skleničku alkoholu, a tak jsme prostě nejen o těchto vedlejších efektech karantény natočili film.”

Část natáčení se odehrávala v uzavřeném londýnském luxusním obchodním domě Harrods. Štáb měl díky pandemii jedinečnou možnost využít prostory slavného obchodního domu a ve filmu si zahráli i jeho zaměstnanci. Film se natáčel 18 dní za přísných bezpečnostních a protikoronavirových opatření. “Kdo jiný by si tohle mohl dovolit, než režisér, který se s Tomem Cruisem chystá natáčet ve vesmíru,” směje se Anne Hathaway.

Lockdown (foto: HBO)

Lockdown ale rozhodně není prvním filmem natočeným v karanténě, není to ani první film natočený v karanténě o karanténě – Zendaya na jaře natáčela Malcolm & Marie a KJ Apa si zase zahrál ve filmu z produkce Michaela Baye Songbird.

-red-
foto/video: HBO Europe © 2021