Matky představují další dvojici, Elišku a jejího skvělého kluka (video)

Mohl by to být film o ženách v nejlepších letech, které jsou elegantní, sebevědomé, chytré, užívají si, a probírají spolu chlapy, vztahy a sex. Čtyři celoživotní kamarádky z chystané komedie Matky takové jsou, ale k tomu všemu se starají o děti, nebo je právě porodily, případně jsou těhotné. Gabriela Marcinková hraje Elišku, která má skvělého kluka (Štěpán Benoni), naprosto nesnesitelné rodiče, je těhotná, emocionálně nestabilní a pořád zvrací. Podívejte se na novou exkluzivní ukázku z filmu.

Gabrielu Marcinkovou si budete nejspíš pamatovat zejména z výrazné role razantní zdravotní sestry v seriálu České televize Doktor Martin. Jak si užila roli v nové české komedii Matky a spolupráci s Hanou Vagnerovou, Petrou Hřebíčkovou a Sandrou Novákovou? „Už na první čtené zkoušce jsem věděla, že to s nimi bude fajn. Jsou to nejen vynikající herečky, ale taky skvělé a mně sympatické ženy. Smály jsme se na zkouškách a smály jsme se i během natáčení. Kromě toho se tam potkal velmi přátelský štáb, takže se točilo příjemně a uvolněně,“ nešetří chválou herečka.

Gabriela Marcinková v komedii Matky

Štěpán Benoni ve filmu hraje Eliščina přítele. „Je to skvělé, když máte takového hereckého partnera,“ chválí Benoni Marcinkovou. „Nemusíte pak v podstatě nic dělat, rozumějte hrát. Situace vznikají spontánně. Bavilo mě navíc, že hrála ve slovenštině – moje skutečná manželka je totiž také Slovenka.“

V hlavních rolích čtyř kamarádek, které řeší zejména své i cizí potomky, ale samozřejmě taky muže, vztahy, sex nebo rodinu, se představí Hana VagnerováPetra HřebíčkováGabriela Marcinková a Sandra Nováková. Ta spolu se scenáristkou Vandou Zaplatílkovou Hutařovou stojí se svými postřehy i za scénářem snímku ze života. Partnery hlavních postav ztvárnili Jakub Prachař, Jiří LangmajerVladimír PolívkaŠtěpán Benoni a Václav Neužil.

Matky režíroval jako svůj celovečerní debut Vojtěch Moravec (Sestřičky, Einstein, Modrý kód, Ohnivý kuře).

Film je dokončen a čeká pouze na uvedení v českých a slovenských kinech. Prozatím je naplánován na březen, ale vzhledem k aktuální situaci se jeho uvedení s velkou pravděpodobností ještě posune.
Film produkuje společnost Up&Up production Moniky a Jana Schwarczových, distributorem je Bontonfilm.

-red- a G. Vágner
foto: Up&Up production © 2020
video: Totalfilm Media © 2020