Nepřehlédněte

Total Week #7: Hnusná mánička, Holland bez kalhot a kanibal Armie

Uplynulý týden byl bohatý na atraktivní témata. Jared Leto si díky Zacku Snyderovi střihne reparát Jokera, Armie Hammer zažívá pád na dno díky svým podivným soukromým zálibám, Gina Carano končí kvůli citlivým komentářům v Mandalorianu, Keanu Reeves se možná objeví v MCU, Last of Us má obsazení a Tom Holland nemá kalhoty. Na chvostu dnešního shrnutí najdete i nově připravované remaky.

Kdo sem dal tu hnusnou máničku?!

Jared Leto jako Joker v Suicide Squad fandy příliš nezaujal, přesto se ale ve filmu objevil v daleko menší míře, než jsme čekali. V chystané dvojce od Jamese Gunna ho neuvidíme vůbec a chyběl i ve spin-offu Birds of Prey o jeho komiksové partnerce Harley Quinn – legendárního maniakálního magora si tak v současnosti fandové spojují převážně s verzí Joaquina Phoenixe.

Jared Leto ve filmu Liga spravedlnosti Zaca Snydera

Díky implementaci multiverza a více dimenzí u Marvelu i DC se na plátně v komiksových filmech v nejbližších letech bude prohánět hned několik iterací postav s tváří různých herců, a Joker tenhle trend spolu s konkurenčním Quicksilverem zjevně vykopává. Podle nových fotek totiž oficiálně máme potvrzeno, že se Leto vrátí v očekávaném čtyřhodinovém březnovém Snyder Cutu Ligy spravedlnosti na HBO.

Uvidíme, jak to Letovi v jeho druhé štaci půjde a jestli se nebude křečovitě snažit fandy přesvědčit, že jeho výkon obstojí vedle zmíněného Pheonixe či zesnulého Heatha Ledgera.

Armie Hammer pije krev bývalkám

Po Johny Deppovi, Kevinu Spaceym a dalších zřejmě detaily ze soukromí zničí kariéru dalšího talentovaného herce. O údajném latentním kanibalismu Armieho Hammera, známého třeba z fincherovky Sociální síť nebo oscarového dramatu Dej mi své jméno, se mluví už nějakou dobu, tento týden se však na veřejnost dostaly screenshoty konverzací s jeho bývalými přítelkyněmi. Ty by v případě autenticity herce kompromitovaly jako extrémního sadomasochistu se zálibou v chuti lidského masa – jednu z přítelkyň například údajně žádal o její useknutý prst, který chtěl u sebe nosit jako talisman.

Hammer v reakci na fámy přerušil, údajně s podporou studia Lionsgate, natáčení akční komedie Shotgun Wedding v Dominikánské republice, aby se podle svých slov vrátil za dětmi. Momentálně si prochází rozvodem s televizní podnikatelkou Elizabeth Chambers, která podporou svého brzy bývalého manžela nijak nehýří.

Hammer by se měl objevit v již dotočené a kvůli covidu odsouvané detektivce Smrt na Nilu, zda ovšem ještě někdy získá angažmá v nových projektech, je zatím ve hvězdách.

Armie Hammer (foto archiv)

Republikánská maršálka Nové republiky končí

Gina Carano zřejmě chodila k Janě Maláčové na kurz nesmyslných srovnávání věcí s holokaustem. Nedávno si totiž na Twitteru povzdychla, že republikáni to v dnešní Americe mají asi tak těžké, jako Židé za druhé světové války.

Společnost Disney, údajně delší dobu nesouhlasící s Caraninými proklamacemi na internetu, si tento tweet vyhodnotila jako poslední kapku a rozhodla se s herečkou v další spolupráci nepokračovat. Carano se tedy neobjeví v chystané třetí sérii Mandaloriana na Disney+, ani jeho spin-offu Marshalls Of The New Republic, kde podle Disneym vyvrácených drbů měla hrát jednu z hlavních rolí. Herečka se ale rychle oklepala, ve svých názorech utvrdila a těší se z uzavřené spolupráce s konzervativním zpravodajským webem Daily Wire komentátora Bena Shapira.

Zatímco řada uživatelů s disneyovským vyhazovem Carano souhlasí i kvůli údajné hereččině transfobii, její fandové se rozhodli myšáka bojkotovat hashtagem #CancelDisneyPlus, další díly právě běžící marvelovky WandaVision stahovat na torrentech a označili společnost Disney, multimiliardové ztělesnění amerického kapitalismu, za ztělesnění propagandisticky cenzurujícího neomarxismu.

A jak už to tak bývá, výměny těchto názorů samozřejmě probíhají zcela slušně a sociální sítě zase jednou ukazují svou hodnotu výkladní skříně kultivovaného dialogu.

Gina Carano (foto: Disney)

I Spider-Man je jenom člověk

Pokračujme něčím veselejším. Tom Holland se přiznal k tomu, co všichni za poslední rok úpěnlivě tajíme – čili že pod upravenou fasádou vrchní poloviny těla skrýváme při nekonečných pandemických videohovorech mimo zorné pole webkamer tepláky, případně rovnou trenýrky či ponožky na doma.

Zaujal tím nejen novináře, ale i bratry Russovovy, které po spolupráci na Avengers s Tomem natočili pro Apple drama Cherry. V něm Tom hraje bývalého vojáka s PTSD a problémy s drogami. Škoda, že snímek u nás asi jen tak neuvidíme, Tom v něm patrně znovu ukáže, o jak nadějného a talentovaného herce jde.

Keanu Reeves jako lovec v MCU?

U Spider-Mana ještě chvíli zůstaneme, jedno z vlhkých castingových přání marvelovských fandů se totiž přiblížilo realitě. Keanu Reeves byl spojován již s mnoha postavami, které by si mohl střihnout v MCU, nyní má ale údajně na stole nabídku na roli antihrdiny Kravena, nejlepšího lovce na světě, které by svůj status rád potvrdil i odchycením slavného pavouka.

Vzhledem ke konci Far From Home by taková záporná role do budoucích filmů dávala smysl, nehledě na herecké kvality a akční talent Keanu Reevese se ovšem nabízí otázka, jestli by se do kůže Kravena nehodil víc explicitně macho herec, jako třeba Karl Urban. Uvidíme, co je na aktuálních drbech pravdy, Marvelu však rozhodně není jediný důvod nedůvěřovat.

Kraven by se měl dočkat i filmové sólovky od studia Sony, které se režisérsky upsal J. C. Chandor. Tak jako tak by si Tom měl kalhoty hodně rychle zase obléct, jestli má jako Spider-Man tohohle padoucha zvládnout.

Keanu Reeves a Carrie Anne Moss na place pokračování Matrixu

Last of Us konečně obsadil svou ústřední dvojku

Když už jsme u střetů fan-castů s realitou, seriálová adaptace fantastické post-apo Last of Us konečně našla představitele ústřední dvojice, Joela a Ellie, putujících po USA zpustošenými zabijácky parazitickým zombie virem. Fandové si jako jejich představitele vysnili mj. Nicolaje Coster-Waldaua a Kaitlyn Dever, producenti si ale nakonec vybrali trůnovské herce Pedra Pascala a Bellu Ramsey.

Už předloha je nesmírně filmový zážitek, který spíš než videohru místy připomíná interaktivní seriál, stojící dost často právě na chemii dvou hlavních postav. Pascal sice aktuálně putuje z projektu do projektu a i Ramsey jako Lyana Mormont předváděla skvělý výkon, typově jsou však oproti svým přeobrazům oba herci trochu jinde. Na adaptaci nicméně s HBO přímo pracuje i studio Naughty Dog stojící za hrou, kteří si autentičnost ztvárnění Joela a Ellie určitě pohlídají.

Obsazení Last of US

Remakeové vemínko nevysychá

A na závěr si vyjmenujme pár remaků, ze kterých se podle nejnovějších oznámení můžete těšit nebo děsit – to už necháme na vás.

  • Čaroděj ze země Oz, 80 let starý muzikál a jeden z nejvlivnějších filmů všech dob s tehdy mladinkou Judy Garland, dostane novou verzi od režisérky seriálu Watchmen, Nicole Kassel
  • Klasický akčňák Johna Woo Tváří v tvář, kde si Nicolas Cage a John Travolta půjčují obličeje, se dočká volného pokračování a zároveň rebootu
  • Pan a paní Smithovi, kolébka vztahu Brada s Angelinou, se přetočí jako seriál s Donaldem Gloverem a Pheobe Waller-Bridge
  • Z nějakého důvodu se má přepracovat i původní film Paranormal Activity a vlít tak novou krev do žil hororové série

Tak nashle za týden.
Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, Disney, HBO, instagram © 2021

%d blogerům se to líbí: