Total Week #9: Další Superman a krájení upírů pro celou rodinu

Devátý Total Week tohoto roku je tady a s ním zajímavé a tentokrát i překvapivé informace. Další streamovací platforma velkého studia se jmenuje Paramount+. Budeme se modlit, aby nakonec díky pandemii nepohltila pokračování Top Gunu nebo Mission Impossible. Legendární Jeepers Creepers se vrátí čtvrtým dílem. Vrátí se taky Superman (zase!?), tentokrát pod produkční taktovkou J. J. Abramse. Novinky chystá i Guy Ritchie a David Fincher. Nemilou zprávou tohoto týdne je proklamovaná široká přístupnost Bladea (PG 13). Milou zprávu ale máme taky – Neil Blomkamp oznámil pokračování povedeného Districtu 9. Teď se na zprávy uplynulého týdne podívejte podrobně:

Paramount+ míří do obýváků

S originalitou názvu se tedy v Paramountu nepředřeli, jejich odpověď na Disney+, Amazon Prime a řadu dalších online VoD služeb, které se bohužel v aktuální situaci staly takřka nutnou součástí portfolia každého velkého studia, je každopádně již na cestě k divákům. Nová streamovací platforma by měl být americkým divákům k dispozici již od 4. března a nabízet přes 5000 hodin obsahu. Do portfolia skupiny ViacomCBS, která Paramount vlastní, koneckonců patří třeba stanice Nickleodeon, Comedy Central, MTV a další.

Hlavním tahákem ale beze sporu budou hlavně filmové franšízy vlastněné studiem, jako je série Mission: Impossible, Star Trek nebo dětský SpongeBob. Distribuční okna pro kinaře se v případě blockbusterů Paramountu mění z tradičních tří měsíců na pouhých 45 dní, než se objeví na streamu. Hlavní otázkou tak je, kdy se platforma masověji rozšíří po světě, zda konzumenti budou ochotni za další VoD platit.

Jeepers Creepers, where’d ya get those sequels?

Trilogie hororových komedií s bubákem Creepersem, který vyleze ze své nory jednou na 23 let na 23 dní, aby požíral více či méně otravné teenagery, měla sice s každým filmem dost sestupnou kvalitu, slušnou řadu fanoušků nicméně posbírala.

Ti určitě ocení i chystaný čtvrtý díl, který by měl současně být rebootem celé série. Vtipné meta vtípky by pak mohly pramenit v situování celého filmu – Creepers se totiž tentokrát bude krmit nerdíky na hororovém festivalu v Louisianě. Dá se tedy očekávat, že se dočkáme vtipných komentářů žánru a jeho klišé, které určitě protagonisté proti démonickému prevítovi využijí.

Blade – oficiální logo filmu

Na Bladea už od třinácti

Deadpool zjevně ve světě MCU zůstane na dlouhou dobu osamoceným eRkovým ostrůvkem. Fuckování a stříkající krev se zkrátka Disney hodí do krámu jen ve zcela odůvodněných případech, a chystaný remake Bladea s Maherashalou Alim si tuto potřebu zřejmě neobhájil.

Lovec upírů, který v předloze i ve starších filmech s tváří Wesley Snipese krájel chladnokrevné násosky po tuctech, si bude podle aktuálních zpráv vystačit s ratingem PG 13.

Guy Ritchie a postradatelná parta špinavců

Režisér břitkých britských gangsterek a komedií nás vloni nadchl se svými Gentlemany. Kromě aktuální práce na hned dvou akčňácích s Jasonem Stathamem, Wrath of Man a Five Eyes, si Ritchie již vyhlédl další projekt – adaptaci knihy Ministry of Ungentlemanly Warfare od Daniela Lewise.

Ta vypráví o tajné vojenské jednotce, která potají odbavuje pro Británii ty nejcitlivější operace a v případě jejich odhalení Churchill nemá problém se jich zřeknout a jejich potřeby popřít. Spolu s produkční záštitou Jerryho Bruckheimera by tak Ritchie mohl natočit zábavnou a drsnou válečnou pecku ve stylu Hanebných panchartů nebo Tuctu špinavců. Těšíme se!

Guy Ritchie (foto: archiv)

Fincher s Fassbenderem zabili

David Fincher si momentálně užívá nominace na Zlaté glóby za černobílou biografii Mank a tvůrčí svobodu, kterou mu poskytuje uzavřený kontrakt s Netflixem. Diváky ale snímek o tvorbě Občana Kanea příliš nezaujal, možná i proto se tvůrce legendárních thrillerů znovu spojil s autorem scénáře filmu Sedm, Andrew Kevinem Walkerem.

Společně hodlají adaptovat komiks The Killer, drsný příběh vysloužilého nájemného vraha přinuceného vrátit se do akce. Okolo role krouží Michael Fassbender, talentovaný herec, který ale po vlažně přijatých posledních X-Menech či Sněhulákovi pořádnou roli pro připomenutí se divákům jako když najde.

Michael Fassbender (foto: archiv)

DC má roupy

U DC najdeme řadu zajímavých postav a hrdinů, kteří se bohužel dočkali naprosto otřesných filmů – příkladem budiž třeba Green Lantern. Místo toho, aby se dočkali tyto postavy spravedlnosti teď DC hodlá popadesáté podojit Supermana a představit zcela nového superhrdinu s pozoruhodnou přezdívkou Blue Beetle.

Novou verzi Supermana pohlídá J. J. Abrams skrz svou produkční společnost Bad Robot a zatím se o něm nic neví, ale pravděpodobně půjde o verzi velmi odlišnou od Muže z oceli Henryho Cavilla. Latinskoamerického teenagera s broučími schopnostmi zrežíruje Angel Manuel Soto a o filmu taky zatím nevíme mnoho, krom toho, že natáčet by se mělo začít ještě letos.

District 10

Neil Blomkamp na Twitteru předevčírem potvrdil, že společně s Terri Tatchell a hercem Sharlto Copleym vrhnul do psaní scénáře k pokračování Districtu 9. Juch! Jednička je vizuálně zajímavá, společensky relevantní, originální a zábavná podívaná, přípravy pokračování jsou tedy skvělou zprávou.

Doufejme, že si režisér jednou splní svůj sen a zrežíruje i svou novou verzi Vetřelce, o které se intenzivně mluvilo před pár lety. Jen těžko si lze pro zubaté vesmírné monstrum představit vhodnějšího kormidelníka.

District 9 (2009)

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Totalfilm.cz © 2021