Nepřehlédněte

Total Week #13: Šikana Warnerů, Electro v ringu a největší bourák

Tento týden se hned třikrát otřeme o chudáky Warnery, prozradíme vám, kdo si zahraje Mika Tysona, kdo je největší filmový bourák a kam na dovču se chystá John Wick. Nezapomeňte, že od minulého týdne si Total Week můžete pustit i jako audioverzi na podcastu.

Disney zase odsouvá

Pandemie snad naposledy výrazně zašachovala s premiérami očekávaných titulů a studio Disney se svými filmy pořádně zamíchalo.

Nejzásadnější je asi přesun Black Widow, která utíká před pandemií z května do 9. července, kdy bude uvedena jak do otevřených kin, tak na Disney+ za jednorázový poplatek 30 dolarů. Ve stejném distribučním modelu má být 28. května uvedena Cruella s Emmou Stone a 18. června pak Pixarovka Luca, která ovšem pro předplatitele Disney+ bude dostupná zdarma. Čistě do kin bez implementace Disney+ by pak 13. srpna měl do kin vstoupit Free Guy s Ryanem Reynoldsem, 3. září marvelovský Shang-Chi a 21.12. pak prequel Kingsmenů.

Kvůli prozatímní absenci Disney+ v Česku musíme doufat ve stihnutí otevření kinosálů v případě všech těchto filmů, jinak se na ně legální cestou spolu s velkou částí planety v těchto termínech prostě nepodíváme. Zajímavé je oznámení tohoto hybridního distribučního modelu ve chvíli, kdy konkurenční Warner Bros. ubezpečují veřejnost, že jejich streamovací model uvádějící všechny filmy souběžně v kinech i na streamu je pouhou znouzecností, která odejde s pandemií.

Jamie Tyson, Mike Foxx

Držitel Oscara Jamie Foxx si zahrál slepého klavíristu, drsného pistolníka, modrou světlušku… a brzy svůj repertoár rozšíří i na potetovaného boxera s vadou řeči a oblibou jíst cizí uši. Určitá podoba mezi nimi je, pravda, nezpochybnitelná. Minisérie Tyson, za kterou z pozice výkonného producenta dohlíží Martin Scorsese a která zmapuje počátky kariéry slavného šampiona těžké váhy, zatím není smluvně zavázána s žádnou konkrétní streamovací službou.

Jamie Foxx

Snyderverse ani Ayercut se nepeče

Snydercut Ligy spravedlnosti přiměl fandy DC volat po dovyprávění příběhu boje s Darkseidem, který měl podle původních plánů vystačit na celou trilogii; hlavouni studia Warner Bros. ovšem jejich prosby odmítají. Zdá se, že se rodí zajímavý trend. Divácká obec si kvůli precedentu se Snydercutem bude snažit vydupat si nový sestřih u každého filmu, jehož kinoverze bude stát za starou bačkoru.

Podle slov ředitelky WarnerMedia má sice studio z úspěchu filmu na streamu radost – aby ne, když jeho dokončení komplet zaplatilo HBO – ale ve svých komiksárnách se hodlá soustředit na nové dimenze a multiverzum a ke Snyderovým dějovým linkám se vracet nechce. Stejně tak nemáme my ani režisér David Ayer doufat v novou verzi Sebevražedného oddílu, zato jsme se však ze strany DC tento týden dočkali zpráv o obsazení dvou záporných rolí takovými jmény, jako je Pierce Brosnan v případě Black Adama a Helen Mirren v chystané dvojce Shazama.

Vin Diesel je bourák

Kluci ze serveru Car Scrap Comparison asi měli dlouhou chvíli, protože se svůj čas rozhodli zainvestovat do počítání dopravních nehod ve filmech a došli k závěru, že největší destrukční derby ve svých filmech nepořádá nikdo jiný, než Vin Diesel. Hlavní tvář Rychle a zběsile prý před kamerou zdemolovala přes 61 aut, z nichž 57 přitom sám řídil. Hned 30 aut pak skončilo na vrakovišti právě v pátém Rychle a zběsile. Na stříbrném místě pak je Bruce Willis, takže inspektoři ve filmových autoškolách by si měli dávat majzla, jakmile zmerčí pleš.

O trůny se bude hrát dál

Jestli se snažíte zapomenout na poslední sérii Hry o trůny, HBO vám k zapomínání naservíruje kromě již natáčeného House of Dragon hned tři další spin-offy. Minimálně část z nich by se měla odehrávat ve stejném časovém období a vzájemně si tak půjčovat postavy, měli bychom se tedy vlastně dočkat takového malého propojeného universa příběhů ze Západozemí.

První seriál se jménem Nine Voyages, nebo Sea Snake – HBO si zatím vybírá – by měl vyprávět o příběhu mořeplaveckého rodu Valeryonů. Druhý z nich, Flea Bottom, se zaměří na nejchudší část Králova přístaviště plnou žebráků a nekalých živlů. Poslední z nově ohlášených projektů, 10 000 ships, pak ukáže příběh předků oblíbeného Oberyna Martella, kterému ve čtvrté sérii Trůnů rozmašíroval hlavu na padrť Hora Cleggane.

Život – nyní i barevně

94letý sir David Attenborough omámil diváky dokumentem Život na naší planetě a již za měsíc se proto můžeme těšit na další jeho spolupráci s Netflixem, nově oznámený cyklus Life in Color, který má za pomoci unikátní kamerové technologie zprostředkovat zvířecí vnímání barev a pomoci nám pochopit jejich roli ve volné přírodě. Jestli vás zajímá, jak pávi vábí samičky za pomoci ocasu, proč některé ryby mění barvy v ohrožení nebo se jen chcete pořádně pokochat svojí QLED televizí, nalaďte si Netflix 22. dubna.

David Attenborough

John Wick jede na dovču

V červnu se rozeběhne produkce čtvrtého dílu Johna Wicka. Jeho představitel Keanu Reeves bude hledat nové kreativní způsoby likvidace neřádů kromě New Yorku tentokrát i v Berlíně, Paříži a Japonsku. Premiéra by měla proběhnout příští rok v květnu.

John Wick 2 (foto Freeman Entert.)

Mortal Kombat universe

Krvavý trailer na Mortal Kombat se stal se svými 116 miliony zhlédnutí během prvního týdne nejsledovanější eRkovou ukázkou historie. Ve Warner Bros. si učurkli radostí a rovnou začali sebejistě pro videoherní adaptaci plánovat celé filmové universum po vzoru Marvelu. Uvidíme, jak se za necelý měsíc povede samotnému filmu, protože podobných plánů už pamatujeme několik a většina skončila neslavně – třeba křičením po režisérských sestřizích starých, nepovedených filmů.


připravil Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: archiv, Totalfilm, Falcon, Vertical Entert. © 2021

%d blogerům se to líbí: