Hádek, Kozub a Ferro s Prušinovským na Formule do Španělska

Režisér oblíbených komediálních majstrštyků Okresní přebor, Čtvrtá hvězda nebo Most! Jan Prušinovský připravuje novou komedii s Kryštofem Hádkem, Štěpánem Kozubem a Robinem Ferrem. Grand Prix bude vyprávět příběh dvou bratranců ze severu Čech, kteří vyhrají cestu na Velkou cenu Formule 1 ve Španělsku. Film nyní sbírá podporu od diváků na crowdfundingovém serveru Donio.cz. Podívejte se na krátké video od tvůrců.

Příběh dvou bratranců milujících auta a jejich kamaráda a zároveň úhlavního nepřítele, který auta nejraději krade, pojednává o jednom splněném snu a cestě přes celou Evropu na Velkou cenu Formule 1 ve Španělsku. S cílem natáčet v místě konání závodu Formule 1 teď tvůrci spouštějí crowdfundingovou kampaň se kterou chtějí vybrat dva miliony korun. Kromě již jmenovaných herců se v novince objevá také Anna Kameníková (Božena).

Kryštof Hádek s režisérem Janem Prušinovským spolupracoval už na filmu Kobry a užovky

“Na scénáři ke Grand Prix jsem pracoval několik let. Pojednává o dvou bratrancích ze severočeského pohraničního maloměsta. Jeden z nich vede umolousaný autobazar na okraji města, ten druhý je lehce autistickým milovníkem pořádku ve své autodílně na náměstí. V boudě za domem má maketu Formule 1, na které už roky fanaticky cvičí výměnu pneumatik. Když se díky výhře dvou vstupenek na velkou cenu Španělska objeví možnost zmizet na pár dní z města není co řešit. To oba ovšem ještě netuší, že se k nim nečekaně přidá i místní šílenec a zloděj aut Štětka, který přitahuje jednu katastrofu za druhou,” shrnuje děj Grand Prix režisér Jan Prušinovský.

Natáčení začne na počátku května a tvůrci kromě severočeského Cvikova zamíří na lokace v Německu, Francii a Španělsku. Vrcholem Grand Prix by mělo být natáčení  během Velké ceny Formule 1 v katalánské Barceloně v příštím roce. Velmi přísná bezpečnostní opatření to letos neumožňují. S toutou ideou teď tvůrci filmu spouštějí crowdfundingovou kampaň ve které chtějí vybrat dva miliony korun.

Robin Ferro, Kryštof Hádek, Jan Prušinovský, Štěpán Kozub

“Road movie je u nás žánr, do kterého se nikdo moc nehrne. Česká republika je pro něj totiž malá. Tak jsme se rozhodli, že ty naše průměrný český hrdiny vyvezeme za hranice. Nechceme ale vytvářet iluzi německé autopumpy tím, že na českou benzínu dvacet kilometrů za Prahou nalepíme nápis “Tankstelle.” A stejně tak nevytvoříme na brněnském nebo mosteckém autodromu dojem, že jste jen pár kilometrů od moře a v centru Katalánska. A díky tomu je z Grand Prix najednou největší film, na kterém jsme kdy pracoval, a to něco stojí. Abychom mohli natáčet přímo na okruhu a během Velké ceny, potřebujeme získat dva miliony korun. Věřím, že se nám to podaří,” říká Prušinovský.

Crowdfundingová kampaň odstartovala na portále Donio 1. dubna. Podporovatelé Grand Prix budou jejím prostřednictvím moci získat mnoho zajímavých odměn, například osobní videopozdrav z cesty od herců Hádka, Kozuba nebo Ferra, zúčastnit se jako komparz autocrossových závodů v Nové pace nebo vyzkoušet kurz bezpečné či sportovní jízdy na autodromu Sosnová.

Producentem filmu je společnost OFFSIDE MEN (Jan Prušinovský a Ondřej Zima), koproducenty Česká televize (Tvůrčí producentská skupiny Kateřina Ondřejkové) a PubRes Zuzana Mistriková a Lubica Orechovská.

Distributorem je společnost Falcon. Film se v českých kinech se objeví 17. listopadu 2022.

-red-
foto/video: Offside Men, Falcon © 2021
zdroj: Jakub Fürst