Spielberg se vrací na filmová plátna remakem muzikálu West Side Story (trailer)

Steven Spielberg vrací na plátna kin legendární muzikál z poloviny 20. století. Dvě znepřátelené party v newyorkské čtvrti West Side řeší nejen vzájemnou nevraživost, ale i trable s policií, když se do sebe dva jejich členové, Tony a Maria, zamilují. Příběh inspirovaný Romeem a Julií fascinuje diváky už řadu dekád a Disney právě vydal první ukázku jeho nové verze.

Divadelní muzikál Leonarda Bernsteina a Stephena Sondheima byl uveden na Broadwayi roku 1957 a od té doby se v podstatě bez ustání reprízuje po celém světě. V Česku se poprvé objevil začátkem 70. let, kdy podléhal přísné komunistické cenzuře; v různých podobách a divadlech se hrál až do začátku pandemie.
Filmová adaptace v režii Roberta Wise a Jeroma Robbinse v podstatě ihned se stala kulturním fenoménem. Zaujala kritiku i diváky a vyhrála deset Oscarů, což dosud žádný muzikál v historii netrumfnul.

West Side Story (foto: Falcon)

Steven Spielberg měl v plánu remake více než půl století od premiéry původního filmu zrealizovat hned po dokončení pátého Indiana Jonese, jeho přípravné práce se ale nakonec pozdržely a legendární režisér se tak mohl pustit do příprav aktualizace kultovního muzikálu pro nové tisíciletí již v roce 2018. Na rozdíl od původního filmu, který byl natáčen v Los Angeles, se tak štáb brzy vypravil do manhattanského Harlemu, New Jersey a Brooklynu, kde začal natáčet. Původní Bernsteinovu hudbu pro Spielbergův remake přearanžoval David Newman.

Film původně vznikl pod hlavičkou studia 20th Century, po jeho akvizici Disneym se však stal proprietou myšákovského studia. Premiéra měla původně proběhnout 18. prosince 2020, kvůli pandemii byla však posunuta o celý kalendářní rok a diváci se jí tak dočkají přesně 60 let od uvedení originálu – u nás konkrétně 9. prosince 2021.

-red-
foto/video: Falcon, 20th Century © 2021