Babčáková, Plesl a Hoffman dotočili komedii V létě ti řeknu, jak se mám

Natáčení koprodukční komedie V létě ti řeknu, jak se mám z dílny autorů úspěšných komedií Všechno nebo nicPříliš osobní známost je ve finále. Tvůrci mají za sebou všechny natáčecí dny v Bratislavě a před sebou pracovní výjezd na hory. Čeští herci Jaroslav Plesl, Simona Babčáková a Martin Hoffman ale už mají hotovo.

Simona Babčáková a Jaroslav Plesl na place komedie V létě ti řeknu, jak se mám (foto: NUNEZ NFE)

„Bylo to úžasný, až regenerující a užila jsem si to moc. Hlavně, že jsem si mohla zase zahrát s Jardou Pleslem, který je můj kolega z Dejvic a jsme i v osobním životě přátelé a máme se moc rádi,“ říká o svém kolegovi Simona Babčáková.  „Já jsem trošku úchyl v tom, že se dívám, jak hraje. Já ho u toho miluju a obdivuju, a tak jsem taková zároveň přítelkyně, zároveň trošku bláznivá fanynka, nebála bych se říct i stalkerka,“ pokračuje Babčáková, která si pochvaluje i spolupráci s režisérkou Martou Ferencovou.  „Setkání s Martou je pro mě osudové, protože jsem zjistila, že si v mnoha oblastech rozumíme. Její připomínky jsou opravdu inspirativní a přesné a vnímám je jako skvělou hereckou podporu,“ dodává herečka.

Jaroslav Plesl a Simona Babčáková na place komedie V létě ti řeknu, jak se mám

Jaroslav Plesl hraje v připravované komedii politika, který svéráznými způsoby bojuje nejen o hlasy voličů, ale ve finále i o svou manželku.
„Hraju politika se vším všudy, s tím, jak uvažuje i jak se prezentuje. Je to člověk, který se snaží vystupovat jako spasitel, který myslí hlavně na rodinu, skutečnost je ale trošku jiná,“ vysvětluje Plesl, který se v Bratislavě kromě Babčákové potkal před kamerou s dalším dlouholetým kolegou Ondřejem Sokolem.

„S Ondrou jsme kamarádi, poprvé mě obsadil v Divadle na Jezerce, a taky do svého filmu. Známe se dlouho a velmi rád se s ním potkávám,“ prozradil Plesl.

 

Člověk se má na každém natáčení něco naučit. ?

Zveřejnil(a) V létě ti řeknu, jak se mám dne Pondělí 11. ledna 2021

Natáčení s producenty NUNEZ NFE udělalo dojem i na Martina Hoffmana. Jeho filmovou partnerkou je rumunská herečka Dana Rogoz, s kterou na place komunikoval v angličtině. Zajímavostí tohoto filmu přitom je, že každá postava před kamerou hraje ve své rodné řeči.

„Myslím si, že ta trojjazyčnost by neměla být bariérou. Vím, že se tak kdysi točilo a že to evropský film dělával a myslím, že to dělat zase bude. Pro mě to bylo vzrušující, protože jsem se v té rumunštině neměl čeho chytit. Ale bylo to dobrý,“ říká Martin Hoffman.

„Točilo se mi krásně a je to pravda. Myslím si, že to souviselo s tím, že jsem měl skoro všechny scény s Danou Rogoz. Když diváci uvidí tenhle film v kině, tak to pochopí,“ dodává s úsměvem Hoffman. 

Martin Hoffman a Diana Rogoz ve filmu V létě ti řeknu, jak se mám (foto: NUNEZ NFE)

Štáb včetně Terezy Kostkové a Ondřeje Sokola se právě v těchto dnech vrací na Oravu, kde se točilo už v lednu. Odehraje se tam poslední natáčecí den. Závěrečná klapka komedie V létě ti řeknu, jak se mám, tak padne na krásné chalupě v obci Malé Borové.

-red-
připravil: Radúz Kafka
foto: NUNEZ NFE © 2021