Nekorektní komedie Mstitel dokončuje film s fanoušky

Před časem jsme vám ukazovali první teaser nové české nekorektní komedie Mstitel. V mnoha ohledech nestandardní filmový počin režisérky Lucie Klein Svobody, který se vymyká hranicím žánru i vkusu, je po čtyřech letech úsilí z 90 % hotový, ale ještě potřebuje nabarvit a nazvučit. „To je dobrý mít film s obrazem i se zvukem,“ shodují se Jaroslav Dušek, Milan Šteindler a Pavla Tomicová ve videu k crowdfundingové kampani na platformě Donio.cz.

Důvody, proč pomoci dotáhnout realizaci právě tohoto filmu do konce, shrnul Jaroslav Dušek: “Prostě to není žádná korektní komedie, která by diváka hladila po srsti. Milovník bezzubých seriálů ji může vnímat i jako lehký políček.”

Kampaň na Doniu.cz je odstupňována čtyřmi milníky, z nichž první – 150 000 Kč – se už podařilo zdolat. Cílem je vybrat ideálně 600 000 Kč. Za finanční podporu filmu s výmluvným podtitulem „Když nemůžeš, tak přilej“, získají diváci nejen bohulibý status donátora české kinematografie, ale také některou z atraktivních odměn. Tak například místo na čestném seznamu sponzorů na webu filmu Mstitel či ve filmových titulcích nebo vstupenku na premiéry v Praze, Brně či Ostravě, které jsou v plánu na léto 2021. Pro sběratele autentických rekvizit je připraven kostým czechomana a czechomana kida, maketa ruské vesmírné rakety typu SAMOVAR 1 a dokonce legendární Tatra 1148 s funkčním jeřábem! Zřejmě nejatraktivnější odměnou je možnost absolvovat premiérový večírek a „zapařit“ si společně s populárními herci. V době, kdy všichni toužebně očekáváme konec restrikcí, se vyhlídka premiérového baru zdá nesmírně atraktivní, obzvlášť když jde o film ve kterém vodka teče proudem.

Mstitel je hvězdná komedie o čisté lidské touze najít sebe, lásku, něco k pití a tlačítko Start. A když ne to, tak se aspoň všemu pomstít. V hlavních rolích exceluje Jaroslav Dušek, Hana Vagnerová, Milan Šteindler, Pavla Tomicová, Ivan Franěk, Lukáš Pavlásek, Petr Čtvrtníček, Michal Dvořák junior, Iva Pazderková a další. Pro českého diváka bude objevem známý slovenský herec Daniel Fischer, který ztvární zkrachovalého herce, který se rozhodne propít až k expedici na Mars. Mstitel je dílem režisérky a scenáristky Lucie Klein Svobody a producenta a režiséra Petra Klein Svobody, který ale v tomto filmu působil jako kameraman. Film produkuje jejich společnost Goodmind, stejně jako např. drama o dívkách bez domova – Pirko (2016). Natáčelo se v průběhu loňského roku, natáčení bylo i přerušeno z důvodu první vlny pandemie covid, to byl i jeden z důvodů zvýšení rozpočtu filmu.

V těchto týdnech probíhají dokončovací práce a premiéra je zatím ohlášena na druhou půlku července. Distributorem filmu je Bontonfilm.
-red-
zdroj: M. Faustová, 2media
foto/video: Goodmind © 2021